İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Alkol Fiyatları
  3. Absinthe (Absent) Fiyatları

Absinthe (Absent) Fiyatları

absinthe

Absinthe Polski Fiyatları

Absinthe Polski 50 cl 265.00 TL
Absinthe Polski 70 cl 351.00 TL

Güncel Absinthe (Absent) Fiyatları

Birden fazla alkol türü bulunuyor. Bu türlerden biri de yüksek alkol oranı ile bilinen Absinthe (Absent)olarak yansıyor. Genelde alkol fiyatları ülkeden ülkeye farklılık gösterse de bazı ülkelerde daha yüksek olabiliyor. Yine bazı özel alkol türlerinin de diğerlerine nazaran daha pahalı olabildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Örneğin Absinthe (Absent) fiyatları pek çok alkol türüne göre daha yüksek olabiliyor. Absinthe (Absent) içkisini çok seven herkes genel olarak fiyatlarını da yakından takip ediyor. Biz de bugün sizler için hem Absinthe (Absent) hakkında bilinmeyenleri hem de fiyat detaylarını ayrıntılı olarak kaleme aldık. Absinthe (Absent) nedir? Nasıl yapılır? Fiyatları neye göre değişiyor gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını içeriğimizde bulabilirsiniz. İşte, Absinthe (Absent) hakkında merak edilen tüm detaylar sizlerle…

Absinthe (Absent) nedir?

Absinthe (Absent) bir içki türüdür. Genel olarak rakıya benzetilir. Rakıya benzetilen yönü ise içim şekildir. Yani suyla beraber tüketilebilir olmasıdır. Özel olarak hazırlanıp sunulan bu içkinin üretim aşaması oldukça meşakkatlidir. Birbirinden farklı pek çok bitkinin damıtılarak fermante edilmesi sonucunda ortaya çıkar. Ülkemizde de rakı kadar olmasa da oldukça yaygın olarak tercihe dilen bir alkol olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Absinthe (Absent) genelde herkes tarafından yeşil peri olarak anılıyor. Yani bir diğer ismi için yeşil peri demek tam da yerinde olacaktır.

Absinthe (Absent) nasıl üretilir?

Absinthe (Absent) fiyatları kadar üretim aşamaları da en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Özellikle de bu içkiyi severek tüketen kişilerin üretim aşamasını merak ettiğini ve araştırdığını söylemek mümkündür. Artık geleneksel kabul edilen bu içkinin içerisinde anason, rezene ve adını aldığı pelin otu yer alıyor. Elbette içeriğinde sadece bu bitkiler değil, beraberinde farklı kimyasallar da yer alıyor. Adı adım geçtiği üretim aşamalarını sıralamak gerekirse de;

  • Anason rezene ve pelin otu alkole yatırılarak bir süre bekletilir.
  • Ardından bu karışım damıtılır.
  • Damıtma işlemi sırasında bitki ve acı tat birbirinden buharlaşarak ayrışır. Böylece içkiye tadı veren bitkilerin özel aroması kalır. Acı tat yok olur.
  • Damıtma aşamasından sonra ortaya çıkan sıvı yeniden alkole yatırılarak bekletilir.
  • Son aşamada ise bazı ülkelerde daha yüksek alkol oranı ile satılması için süreç değişkenlik gösterebilir.
  • Normal şartlarda Absinthe (Absent) berrak bir renk ile üretimden çıkar. Ancak bu alkole yeşil rengi vermek için bazı üreticiler özel bitki karışımları da ekler. Bitkilerdeki klorofil maddesi Absinthe (Absent)’e yeşil rengi verir.

Absinthe (Absent) aynı zamanda tarihi olarak da çok geriye dayanan bir içkidir. Amerika Birleşik Devlet’inde uzun süredir satışı ve kullanımı tamamen yasaklanmıştı. Nitekim 2007 yılından sonra yeniden üretime başladı. Bu tarihe kadar neredeyse 100 yıldır ülkede satışı ve üretimi yasak tutulmuştu. Yasak kaldırılır kaldırılmaz Avrupalı yeşil peri üreticileri yeşil periyi ABD’ye ithal etmeye hemen başladı. Absent’in ilk halini ve aslını korumadığını düşünen büyük bir kesim bulunuyor. Bu nedenle de absent içkisi gerçek ve gerçek olmayan olarak tabir ediliyor. Pek çok ülkede absent satışı ve kullanılması ise hala yasak olarak biliniyor. Ansent’in Van Gogh tarafından içilen ilk halini koruyup korumadığı ise tartışmaya açık bir konudur.

 Ülkemizde daha çok rakıya benzetilen absent ucuz içki gurubunda yer almıyor. Bazı ülkelerde yasak olması ve üretim aşaması beraberinde ithal edilmesi de bir hayli zor olduğu için Absinthe (Absent) fiyatları ülkeden ülkeye oldukça farklılık gösterebiliyor. Ülkemizde sunulan güncel fiyatlarına ise yazımızın devamından kolayca ulaşabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)