İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kuruyemiş Fiyatları
  3. Antep Fıstığı Fiyatları

Antep Fıstığı Fiyatları

Antep fıstığı fiyatları

Antep fıstığı, eski Orta Doğu (günümüzde İran, Afganistan ve Suriye dahil), Orta Asya ve Batı Asya’da ortaya çıkan en eski çiçekli fındık ağaçlarından biridir. Antep fıstığı yetiştiriciliği Akdeniz’e ve sonunda İtalya’ya yayıldı. Altıncı yüzyılın başlarında, Antep fıstığı iyice biliniyordu ve Avrupa çapında ticareti yapılıyordu. 1800’lerde, fıstık ağaçları, Kaliforniya ve Teksas da dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin sıcak bölgelerine sunuldu. Şimdi en büyük fıstık üreticileri İran, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Türkiye ve Suriye’dir.

Bilimsel olarak fıstık vera olarak bilinen Antep fıstığı ağaçları kuraklığa toleranslıdır ve özellikle uzun ve sıcak yazların olduğu çöl bölgelerinde tam güneşte gelişirler. Antepfıstığı ağaçları nem oranı yüksek yerlerde büyümek için mücadele eder. Antep fıstığı ağaçları ikievciklidir, bu da meyve üretmek için Antepfıstığı bahçelerinde yan yana dikilmesi gereken ayrı erkek ve dişi ağaçların (erkek ve dişi çiçekleri ayrı) olduğu anlamına gelir. Antep fıstığı ağaçları, “dönüşümlü” ağaçlardır, yani her iki yılda bir daha ağır mahsul verirler.

Peki bu harika kuru yemişi nereden satın alacaksınız ve hangi fiyatlar ile satın alacaksınız? Bütçenize uygun en ekonomik antep fıstığı fiyatları ile nasıl satın alım yapabilirsiniz? Nerelerden en uygun antep fıstığı fiyatları ile sağlığa bu faydalı ve lezzetli kuruyemişi satın alabilirsiniz?

Antep fıstığı fiyatları ile alakalı her şey yazımızın devamında…

Güncel Antep Fıstığı Fiyatları

Antep fıstığı fiyatları ile alakalı daha fazla bilgiye ihtiyacınız olduğunu düşünüyor iseniz yazımızın bu bölümünü okumaya devam ediniz. Tatlıları süslemesiyle, harika tadıyla ve neredeyse her yiyeceğe uyum sağlamasıyla bilinen antep fıstığı fiyatları ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Peki, en güncel antep fıstığı fiyatları nedir? En ekonomik antep fıstığı fiyatları ile nereden antep fıstığı satın alınır? Antep fıstığı fiyatları ile alakalı bilmeniz gerekenler nelerdir?

  • 2021 yılı Mart ayından itibaren antep fıstığı fiyatları kilogram başına lokal semt pazarlarında 10 – 20 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.
  • 2021 yılı Mart ayından itibaren antep fıstığı fiyatları kilogram başına market zincirlerinde 20 – 35 TL arasında farklılık gösterebilmektedir.

Yukarıda sizlere sunmuş olduğumuz antep fıstığı fiyatları bilgisi ile dilediğiniz alternatiften en ekonomik antep fıstığı fiyatları ile antep fıstığı satın alabilirsiniz. Antep fıstıklarının tazeliği ve tercih ettiğiniz alternatifin güvenilirliği en lezzetli yiyecekleri elde etmeniz konusunda size fayda sağlayacaktır.

Antep Fıstığı Sağlığa Faydaları

Antep fıstığı besinlerle doludur.

Antep fıstığı, vücuttaki serbest radikalleri en aza indirmeye ve oksidatif stresle savaşmaya yardımcı olan antioksidanlarla yüklü besleyici bir besindir. Ayrıca, özellikleri sağlıklı beyin gelişimini ve bağışıklık ile sinir sistemi işlevlerini destekleyen inanılmaz miktarda B6 vitamini içerirler. Ama hepsi bu değildir.

Antep fıstığı oldukça faydalı bir kuruyemiştir. C vitamini dışında tüm temel besin maddelerine sahiptir. Antep fıstığı omega-3 yağ asitleri bakımından yüksektir ve üç farklı antioksidan türü vardır. Aynı zamanda protein, sağlıklı yağlar, iyi karbonhidratlar, lifler ve A vitamini içerirler. Tek bir fıstığın içerdiği besin miktarı gerçekten etkileyicidir.

Antep fıstığındaki protein anahtardır.

Bir porsiyon fıstığın 30 gram veya yaklaşık 49 fındık olduğunu bilmek faydalıdır. Kulağa çok fazla geliyor olabilir, ancak kabukları olmadan oldukça küçükler. Antep fıstığı , porsiyon başına 6 gram bitki bazlı protein sunar ve vücudunuzu temel amino asitlerle beslemeye yardımcı olur. En yüksek proteinli atıştırmalıklardan biri olan antep fıstığı, dengeli bir yeme düzenine mükemmel bir katkı sağlıyor. Bu, özellikle vejeteryanlar veya hayvansal kaynaklardan aldıkları proteini azaltmaya çalışan insanlar için yararlı olabilecekleri anlamına gelir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap