İlginizi Çekebilir
Cam Tuğla Fiyatları
  1. Ana Sayfa
  2. İnşaat Malzemesi Fiyatları
  3. Hurda Fiyatları

Hurda Fiyatları


Arta talebe bağlı olarak yükselen hurda fiyatları, sürekli değişkenlik gösterdiğinden güncel hurda fiyatlarını takip etmek önemlidir. Hurda fiyatları, yapılan işçilik ve kullanılan malzeme kalitesine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Piyasada az bulunan hurdaların fiyatları daha yüksektir ve daha hızlı oranda fiyatları değişkenlik gösterir. Örneğin demir hurdası piyasada fazlaca bulunduğundan dolayı fiyatları daha düşüktür. Bakır hurdası fiyatları ise bakır piyasada az bulunduğundan ve sadece elektrik işlerinde kullanıldığı için yüksek fiyat hacmine sahiptir.

Hurda fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biri de metal borsasıdır. Hurda fiyatları sektörden sektöre şirketten şirkete farklılık gösterir. Hurda fiyatlarını belirleyen Londra Metal Borsası ve İstanbul Metal Borsasıdır.

 

Hurda Demir Fiyatları

Hurda demir fiyatları, demirin piyasada bolluğundan dolayı diğer hurda fiyatlarına oranla düşüktür. Hurda fiyatları dolar kuruna göre değişkenlik gösterir, kur yükseldiğinde hurda fiyatları da artarken dolar kuru düştüğünde hurda fiyatları da düşer. Hurda demir içerisinde etli veya kalın olması durumunda, hurda demir fiyatları yükselmektedir. Ağır demir hurda fiyatları yüksekken hafif olanlar ucuzdur.

 

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda bakır diğer metallere göre daha az bulunur ve bu yüzden değerlidir. Bakır altından sonra elektriği en iyi ileten malzemedir. Hurda bakır fiyatları dolar ve borsaya, döviz kuruna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

 

Hurda Alüminyum Fiyatları

Alüminyum hafif olduğu karda değerli bir malzemedir, işçiliği zordur. Piyasada kullanım alanı fazla olduğu, için hurda alüminyum fiyatları yüksektir. Alüminyum içindeki alaşımlar ve boya maddesine göre hurda alüminyum fiyatları farklılık göstermektedir.

 

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Hurda paslanmaz krom fiyatları içerisinde bulunan nikel oranlarına göre, yapılan işçilik, malzeme kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Paslanmaz krom diğer kromlara göre daha değerlidir. Ayrıca ısıya dayanıklı olması da hurda paslanmaz krom fiyatlarını artırır.

Hurda Sarı Fiyatları

Sarı, banyo ve tuvalet tesislerinde sıkça kullanılan piyasada az bulunan bir malzemedir. Bundan dolayı yüksek fiyat hacmine sahiptir. Isıya dayanıklı malzemelerde özellikle kullanılır.

 

Hurda Kablo Fiyatları

Kablolar içerisinde bulunan damarlara göre ve bakır oranına göre fiyatlandırılır. Tek damar kablolar ve bakır oranı yüksek kabloların hurdaları, daha yüksek fiyat hacmine sahiptir. Hurda kablolara fiyat verilirken içindeki bakır oranı ve yapılan işçiliğe bakılarak fiyat belirlenir.

 

Diğer Hurda Fiyatları

Hurda Kağıt Fiyatları

 

Hurda Plastik Fiyatları

 

Hurda Elektronik Kart Fiyatları

 

Hurda Kurşun Fiyatları

 

Hurda Nikel Fiyatları

 

Hurda Akü Fiyatları
Hurda Çinko Fiyatları

 

Hurda Zamak Fiyatları

 

Hurda Motor Fiyatları
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap