İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kuruyemiş Fiyatları
  3. Hurma Fiyatları

Hurma Fiyatları

hurma fiyatları

Hurma, temelde hurma ağaçlarında yetişen tropikal bir meyvedir. Bilimsel olarak Phoenix Dactylifera olarak bilinir ve dünyadaki en sağlıklı meyvelerden biridir. Kuru meyve kategorisine giren hurmalar oldukça besleyici ve son derece lezzetlidir. Hurmlar ayrıca birçok Orta Doğu ülkesinin kültürel mirasında önemli bir rol oynamaktadır. Hurma ağaçları bilimsel olarak Phoenix Dactylifera olarak bilinir ve Arecaceae ailesine aittir.

Hurma, yüksek doğal şeker içeriği ile bilinir. Kuru hurmanın taze meyveye kıyasla daha yüksek kalori içeriğine sahip olduğunu bilmek ilginçtir. Hurmanın kalori içeriği, bu orta doğu meyvesi için artan tercihi artıran en önemli gerçeklerden biridir. Hurma ağacında yetişen bu meyveler çoğunlukla yerel çiftçiler tarafından hasat edilir ve daha sonra tüm dünyaya ihraç edilir. Hurmalar kümelenmiş bir düzende büyür ve demetler halinde hasat edilir. Dünyadaki İslam ülkeleri için neredeyse temel bir diyettir ve Ramazan aylarında önemli meyvelerden biridir. Bunun nedeni meyvede bulunan yüksek besin içeriğidir ve bu da onu günü birlik tüketmek için çok iyi bir seçim haline getirir.

Peki hurma fiyatları nedir? En ekonomik hurma fiyatları ile nereden hurma satın alabilirsiniz? Hurma fiyatları ile alakalı bilmeniz gereken detaylar nelerdir? Hurma fiyatları konusunda nelere dikkat etmelisiniz ve hurma fiyatları gibi önemli bir detayı belirleyen faktörler nelerdir?

Güncel Hurma Fiyatları

Müslüman dünyası tarafından oldukça sevilen ve Ramazan aylarında sıklıkla tüketilen, sağlığa olan faydaları saymakla bitmeyen hurma fiyatları konusunda birçok soru işaretine sebebiyet veriyor. Hurma fiyatları ile alakalı bu soru işaretlerini kafanızdan gidermek için yazımızın bu bölümün hurma fiyatları ile alakalı detayları tarafınıza aktarmaya adadık. Peki hurma fiyatları nedir? Güncel hurma fiyatları nedir? Dilerseniz hurma fiyatları ile alakalı en yeni bilgileri sizlere aktaralım:

  • 2021 yılı Mart ayı itibariyle brezilya hurma fiyatları kilogram başına lokal semt pazarlarında 10 – 20 TL arasında farklılık göstermektedir.
  • 2021 yılı Mart ayı itibariyle hurma fiyatları kilogram başına market zincirlerinde 20 – 35 TL arasında farklılık göstermektedir.

Siz de yukarıdaki güncel fiyat bilgileri ışığında size belirttiğimiz alternatiflerinden birinden en uygun hurma fiyatları ile hurma satın alabilirsiniz.

Hurma Sağlığa Faydaları

Hurma Oldukça Besleyicidir

Hurmaların beslenme verileri gerçekten çizelgelerin dışındadır. Hurmalar, genel sağlığınız için son derece yardımcı olabilecek birçok temel vitamin ve diğer besinlerle doludur. Hurmalar lif ve karbonhidrat bakımından da zengindir ve bu özellik şüphesiz onu en sağlıklı kuru meyvelerden biri yapar.

Sağlıklı Bağırsak Hareketlerine Yardımcı Olur

Hurmalardaki lif içeriği son derece yüksektir, bu, düzensiz bağırsak hareketlerinden kaynaklanan sağlık sorunları yaşayan kişiler için oldukça faydalı olabilir. Kolorektal kanser gibi bağırsak ve bağırsakla ilgili sorunların önlenmesinde hurmaların etkilerini anlamak için yapılan bir çalışmada, 21 denekten oluşan bir gruba her gün yaklaşık 7 hurma yedirilmiş ve düzenli bağırsak hareketleri ve sık dışkı üretimi olduğu gözlemlenmiştir. Çalışma, hurmalardaki çözünmeyen lifin kolon kanseri olasılığını azaltmak için bağırsaklardaki mikrobiyota ile reaksiyona girip giremeyeceğini görmek için yapıldı.

Yüksek Antioksidan Konsantrasyonu

Antioksidanlar temelde oksidasyon sürecini engelleyen ve böylece hücrelerinize çok fazla zarar verebilecek tehlikeli serbest radikalleri ortadan kaldıran bileşiklerdir. Oksidasyon, hücrelerinizin yapısal ve genetik bütünlüğüne çok zararlı olabileceğinden çok tehlikeli olabilir.

Beyin İşlevselliğini İyileştirir

İnterlökin gibi iltihaplı sitokinler beyniniz için son derece tehlikeli olabilir. IL-6’nın (Interleukin 6) artan varlığı, Alzheimer hastalığı gibi nörodejeneratif hastalığın gelişmesine atfedilir. Enflamatuar belirteçlerin varlığı sinir sağlığınız için hiçbir zaman iyi bir işaret değildir ve bu nedenle son derece dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap