İlginizi Çekebilir
lemon-2409365_1280
  1. Ana Sayfa
  2. Sebze-Meyve Fiyatları
  3. Karpuz Fiyatları

Karpuz Fiyatları

karpuz fiyatları

Karpuz açık havada büyür, ancak yoğun yetiştirme için korunaklı yerler gerekir (sera ve sera benzeri yapılar). Tohumları kışın ekip, meyveleri nisandan temmuza kadar hasat etmenin tek yolu budur. Yüksek besin içeriğine sahip, aroması yoğun bir meyve yetiştirmek için bitkinin büyümesi sırasında sabit sıcaklıklar da gereklidir.  Karpuz yetiştiriciliği beş aşamaya ayrılır: ekim, tomurcuklanma, büyüme, meyve oluşumu ve hasat. Arada, genç bitkiler düzenli bakım ve sulama gerektirir. Ekimden sonra tohumlar, bitkinin büyük miktarlarda ihtiyaç duyduğu besin maddelerini aradığı kökler oluşturur. Kök büyür ve setler tomurcukları ve yaprakları gelişir.

Karpuz – Genel Bilgiler

İyi meyve oluşumu için, tomurcuklar filizlenmeye devam ederken bazı tomurcuklar elle çıkarılır. Bitkinin fazla büyümemesi için kesilmesi gerekir. Ekimden birkaç ay sonra, bu noktada zaten küresel olan ilk meyveleri verir. Vade bittikten sonra elle bazı karpuzlar hasat edilir, nakliye kutularına yerleştirilir ve depoya taşınır: tartıldıktan ve temizlendikten sonra, satılıncaya kadar orada kalırlar.

Peki, günümüzde bu oldukça popüler meyvenin fiyatları ne durumda? Karpuz fiyatları güncel olarak ne kadar? En ekonomik karpuz fiyatları ile nereden erik satın alabilirsiniz? En güncel ve ekonomik karpuz fiyatları nedir? En uygun karpuz fiyatları ve karpuz fiyatları konusunda bilmeniz gerekenler nelerdir?

Güncel Karpuz Fiyatları

Karpuz fiyatları konusunda en çok tartışmaya yol açan meyvelerden biridir. Sıcak aylarda tüketiliyor olması nedeniyle neredeyse her yaz ayının başlarında ana haber bültenlerinde karpuz fiyatları ile alakalı haberlerle sıklıkla karşılaşıyoruz. Bunun nedeni ise karpuzun kesinlikle zor yetiştirilen bir meyve olması fakat ülkemizde çeşitliliğin oldukça fazla ve kolaylıkla bulunabiliyor olması. Bu nedenle karpuz fiyatları gibi önemli bir detayın kafanızı karıştırıyor olması gayet doğal.

Yazımızın bu bölümünü sizin bu kafa karışıklığınızı gidermek amacıyla kaleme aldık. Karpuz fiyatları ile alakalı en güncel ve ekonomik bilgileri, en ekonomik karpuz fiyatları ile nereden karpuz satın alabileceğinizi size aktaracağız. En güncel ve ekonomik karpuz fiyatları nedir? En uygun karpuz fiyatları ile nereden karpuz satın alabilirsiniz? Karpuz fiyatları ile alakalı bilmeniz gerekenler nelerdir?

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi siz de market zincirleri yerine konumunuza yakın semt pazarlarını  tercih ederek hem yerel satıcıdan daha güvenilir şekilde hem de daha ekonomik şekilde karpuz fiyatları ile karpuz satın alma ayrıcalığına erişebilirsiniz.

Karpuz Sağlığa Faydaları

 1. Karpuzun kalorisi düşüktür, ancak doyurur

Bir karpuz oldukça ağırdır, ancak kalori söz konusu olduğunda gerçekten hafiftir: 100 gramında sadece 38 kalori, 1 gram protein, 8 gram karbonhidrat içerir ve yağ içermez.

2. Karpuz sağlıklı bir susuzluk giderici olarak puan alır

Yüksek su içeriği, sıvı dengenizi iyileştirir. Bu, karpuzu özellikle yaz aylarında aralarında mükemmel bir atıştırmalık yapar. Çünkü artan sıcaklıklarla su ihtiyacınız da artar.

Karpuzun eş zamanlı dehidre edici etkisi böbrekleri de temizler. Bu aynı zamanda metabolizmanızı da ateşler. Ve yağ yakmak için ihtiyacın olan şey budur. Bununla birlikte, bir sorun var: idrar konusunda karpuz sorun yaratabilir.

3. Karpuz sağlıklı yağ yakıcıdır

Karpuz, yağ yakıcı olarak ününü diğer şeylerin yanı sıra amino asit sitrüline borçludur. Dolaylı olarak yeni yağ depolanmamasını sağlar ve aynı zamanda yağ yakımını uyarır.

4. Karpuz sıkı bir bağ dokusu ve güzel bir cilt sağlar

Bir parça karpuz ile ilk kırışıklıklar ve selülitlerin azaldığı hissedilebilir. Tatlı meyve, suya ek olarak çok sayıda sağlıklı besin içerir – ancak diğer kavun çeşitlerinde olduğu kadar fazla değildir. Temel kural: Çeşit ne kadar küçükse, o kadar çok vitamin ve besin içerir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap