İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Alkol Fiyatları
  3. Kıbrıs Alkol Fiyatları

Kıbrıs Alkol Fiyatları

pexels-chris-f-1283219-1

Kıbrıs yavru vatan olarak anılıyor. Türkiye ile olan ilişkileri bakımından ise en sevilen ülkeler arasında yer alıyor. Kıbrıs denilince ise akla ilk olarak alkol, tütün ve şüphesiz ki kumar geliyor. Kıbrıs’ta alkol ve tütün fiyatları çok daha uygun olduğu için ise meraklıları tarafından fiyat detayları sıklıkla araştırılıyor. Ülkede hemen hemen her marka alkol türü satışa son derece uygun fiyatlarla sunuluyor. Bu da akla Kıbrıs alkol fiyatları neden daha ucuz sorusunu getiriyor. Bizler de merak edilen bu soruyu sizin için ayrıntılı olarak kaleme aldık. Kıbrıs’ta hangi alkol türleri bulunuyor? Alkoller oradan neden çok daha ucuza satılıyor? Kıbrıs’tan ucuza alkol alıp Türkiye getirmek mümkün müdür? Bu ve benzeri soruların yanıtları sıklıkla araştırıldığı için biz de hepsinin yanıtını hazırladık. Merak ettiğiniz soruların ayrıntılı yanıtlarına içeriğimizin devamından erişim sağlayabilirsiniz.

Kıbrıs Alkol Fiyatları Neden Daha Ucuz?

Kıbrıs, yukarıda da bahsettiğimiz üzere alkol ve diğer tütün ürünleri fiyatları bakımından ucuz olarak anılıyor. Ülkemize nazaran daha ucuza satılması ise merak konusu oluyor. Kıbrıs alkol fiyatları ülkemize kıyasla neredeyse yarı yarıya fiyatlarla satılıyor demek yanlış olmayacaktır. Bunun nedeni ise en çok merak edilen konu olarak dikkat çekiyor. Bildiğiniz üzer alkol ve sigara gibi tüketilen her şey için ülkemizde büyük vergiler uygulanıyor. Bu vergi oranlarının yüksek olması ülkemizde satışa sunulan alkol çeşitlerinin de daha pahalı olmasına neden oluyor. Diğer ülkelerde ve Kıbrıs’ta alkolün ucuz olması nedeniyle genelde insanlar buralardan alkol satın alıp ülkeye getirme fikrini sıcak bulunuyor. Nitekim bu konuda da bazı sınırlamalar getirilmiştir. Yani diyelim ki Kıbrıs’a seyahat için gittiniz ve alkol getirmeyi düşündünüz, alıp getirebileceğiniz alkol sayısına sınır konulmuştur. Eğer daha fazlasını taşıyıp getirmeyi düşünürseniz muhtemelen hava limanında bunlara el konacaktır.

Kıbrıs alkol fiyatları nende daha ucuz sorusuna net bir yanıt vermek gerekirse ülkede alkol fiyatları için ÖTV zammı yapılmaması demek yanlış olmayacaktır. Bizim ülkemizde alkol satış fiyatları için hem ÖTV vergisi alınıyor hem de üzerine %18 KDV vergisi uygulanıyor. Doğal olarak buda fiyatların bir hayli yükselmesine neden oluyor.

Kıbrıs’ta En Çok Satılan Alkol Çeşitleri

Kıbrıs’ta her tür alkol bulmak son derece kolaydır. Viski, votka, rakı ve bira en çok öne çıkanlar arasında yer alıyor. Türkiye’den Kıbrıs’a giden kişilerin en çok satın aldığı alkol ise viski be votka gurubu oluyor. Çünkü ülkemizde bu alkol guruplarının satış fiyatları bir hayli yüksek olduğu için her bütçeye hitap etmiyor. Yani viski ve votka seven kişiler ülkemizde çoğu zaman bunları satın almakta yüksek fiyatları nedeniyle güçlük çekiyor. Kıbrıs alkol fiyatları düşük olduğu için de bu alkoller genelde oradan satın alınıyor.

Kıbrıs Bira Fiyatları

Kıbrıs Viski Fiyatları

Kıbrıs Rakı Fiyatları

Kıbrıs Votka Fiyatları

Kıbrıs Tekila Fiyatları

Kıbrıs Cin Fiyatları

Kıbrıs Rom Fiyatları

Kıbrıs Likör Fiyatları

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)