İlginizi Çekebilir
Yeşil Çay Fiyatları
  1. Ana Sayfa
  2. Sebze-Meyve Fiyatları
  3. Kivi Fiyatları

Kivi Fiyatları

kivi fiyatları

Kivi güneybatı Çin’den geliyor. 1904’te Yeni Zelanda’ya giden yolu buldu ve tüm dünyaya yayıldı. Orada farklı cinslerle deneyler yaptılar. İlk ticari plantasyonlar 1930’larda ortaya çıktı. Kivinin ihracat malı olarak önem kazanması otuz yıl daha sürdü. Hayward çeşidi ile meyve tüm dünyaya yayıldı.

Kivi – Genel Bilgiler

Kivi, metre uzunluğundaki dalları ile iskelede yetiştirilen çalı meyvesidir. Ray pen ailesine aittirler ve dut meyvesi olarak tanımlanabilirler. Bir meyve 100 gram ve daha fazla ağırlığa sahip olabilir. Deri yeşilden kahverengimsi bir renge dönüşür. İnce tüyler barındırır. Uzun oval egzotiklerin çimen yeşili, hafif ekşi eti çok suludur ve kesilmiş meyvenin beyaz merkezi etrafında bir çelenk oluşturan birçok küçük siyah tohum içerir.

Uzun süredir yaygın olan yeşil etli ana çeşidin yanı sıra, az tüylü, egzotik, ballı tatlı sarı etli kivi de bulunmaktadır. Kivinin botanik adı Actinidia deliciosa’dır. Bektaşi üzümü olarak da bilinir. Meyveye daha iyi pazarlayabilmek için 1959 yılında kivi adı verilmiştir. Yeni Zelanda kivi kuşunun adını almıştır.

Peki, günümüzde bu oldukça popüler meyvenin fiyatları ne durumda? Kivi fiyatları güncel olarak ne kadar? En ekonomik kivi fiyatları ile nereden kivi satın alabilirsiniz? En güncel ve ekonomik kivi fiyatları nedir? En uygun kivi fiyatları ve kivi fiyatları konusunda bilmeniz gerekenler nelerdir?

Güncel Kivi Fiyatları

Soğuk kış günlerinde çoğumuzun vazgeçemediği ve oldukça severek tükettiği meyvelerden olan kivi son dönemde kivi fiyatları konusunda oldukça kafa karıştırmaya devam ediyor. Değişen ve bir türlü stabil olamayan fiyatlar kivi severleri oldukça yoğun araştırmaların içine sürüklüyor. Siz de kivinin harika lezzetini ve sağlığa olan faydalarını deneyimlemek istemiş olabilirsiniz. Bu gayet doğal.

En ekonomik kivi fiyatları ile nereden kivi satın alacağınızı düşünüyorsanız bunu sizler için açıklayacağız. En ekonomik kivi fiyatları nedir? En uygun kivi fiyatları ile nereden kivi satın alabilirsiniz? Kivi fiyatları neye göre belirleniyor?

  • 2021 yılı Nisan ayı itibariyle market zincirleri güncel kivi fiyatları ortalaması 10 – 15 TL arasında değişmektedir.
  • 2021 yılı Nisan ayı itibariyle market zincirleri güncel kivi fiyatları ortalaması 10 – 15 TL arasında değişmektedir.

Siz de güncel kivi fiyatları ile dilediğiniz alternatiften bütçenize uygun şekilde bu harika lezzete sahip meyveyi satın alabilirsiniz. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi semt pazarları gibi lokal ve daha güvenilir alternatiflerden daha ekonomik kivi fiyatları ile kivi satın alabilirsiniz.

Kivi Sağlığa Faydaları               

Daha fazla kas: Aktinidin enzimi, protein sindirimine yardımcı olur ve kasların beslenmesini iyileştirir. Metabolik olarak aktif doku parçalanmaz, ancak diyete rağmen oluşur.

Daha iyi sindirim: Çözünür lif (pektin) sindirim sisteminde şişer ve bağırsak hareketlerini uyarır. Kirletici cüruf daha iyi ve daha hızlı temizlenir. Bu, metabolizma üzerinde bir turbo gibi çalışır. Bir Çin araştırması da şunu gösterdi: Günde iki kivi kabızlık ve şişkinlik hastalarına yardımcı olur, bağırsak hareketlerinin sıklığını önemli ölçüde artırır, ancak sağlıklı hastalarda ishale yol açmaz.

Daha hızlı yağ kaybı: Kivi, kendini iyi hissetme hormonu serotonin için yapı malzemesi (triptofan) sağlayan birkaç meyve türünden biridir. Tayvan’daki bilim adamları bunun ne kadar iyi olduğunu keşfettiler: Akşamları kivi yiyen hastalar çok daha hızlı ve daha iyi uykuya daldılar. Bu sağlık için önemlidir çünkü yağ kaybı en iyi sekiz saat uyuduğunuzda yapılır.

Kivinin stres karşıtı olduğunu zaten biliyor musunuz? Testler, aşırı kilolu kişilerin kanlarında genellikle çok fazla stres hormonu kortizol bulunduğunu göstermiştir. Bu metabolizmayı bozar, vücut uyanıktır, hücrelerden enerji yakmak yerine krizler için (özellikle midede) yedek olarak sürekli yeni yastıklar oluşturur. Kivi mükemmel bir panzehirdir çünkü aynı zamanda bol miktarda anti-stres C vitamini (turunçgillerden daha fazla!) Ve sinir güçlendirici magnezyum sağlar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap