İlginizi Çekebilir
Havuç Fiyatları
  1. Ana Sayfa
  2. Sebze-Meyve Fiyatları
  3. Platonia Fiyatları

Platonia Fiyatları

platonia fiyatları

Bacuri, Amazon’un yerli bir türü olan Platonia insignis’in bir meyvesidir. Ağaç, ağaç endüstrisinde kullanılabilecek düz ve kalın bir gövdeye sahip uzun boyludur. Meyve sarı ve yuvarlak olup, meyvenin büyük bölümünü oluşturan kalın kabukludur. Yenilebilir kısım, güçlü aroması ve tatlı tadı ile beyazdır. Bacuri meyvesi taze meyve olarak kullanılabileceği gibi meyve suları, dondurma, reçel, jölelerin hazırlanmasında da kullanılabilir.

Bacuri Platonia – Genel Bilgiler

Bacuri’yi endüstride kullanma potansiyeli ve ekonomik önemi hakkında hiçbir şüphe yoktur. Bununla birlikte, bu meyvenin üretim zincirini iyileştirebilecek gıda koruma teknolojileriyle (soğutma, dondurma, dehidrasyon gibi) ilişkili uygun işleme teknikleri, taşıma ve depolama eksikliği vardır. Bacuri, çeşitli sağlıkla ilgili antioksidanlar ve çok miktarda vitamin, mineral, lif ve önemli düzeyde biyoaktif bileşik içerdiğinden bir araştırma potansiyeline sahiptir. Bacuri’nin kullanımları ve üretim ve işleme teknikleri hakkındaki bilginin artması, bu meyveyi Türkiye’nin diğer bölgelerinde ve dünyanın diğer bölgelerinde daha iyi bilinir hale getirebilir.

Peki, günümüzde bu oldukça popüler meyvenin fiyatları ne durumda? Bacuri platonia fiyatları güncel olarak ne kadar? En ekonomik bacuri platonia fiyatları ile nereden bacuri satın alabilirsiniz? En güncel ve ekonomik bacuri platonia fiyatları nedir? En uygun bacuri platonia fiyatları ve bacuri platonia fiyatları konusunda bilmeniz gerekenler nelerdir?

Güncel Bacuri Platonia Fiyatları

Bacuri platonia ülkemizde ne yazık ki henüz kolay bulunabilen bir meyve olmamasına rağmen kendisine erişilebilme imkanı mümkündür. Kimi semt pazarlarında ve görece lüks market zincirlerinde bu meyveye rastlayabilir sağlığa olan muhteşem faydalarını ve lezzetini deneyimleyebilirsiniz. Kalp, göz sağlığı ve tansiyon hastaları için oldukça faydalı olan bacuri meyvesi kolay bulunabilir olmaması nedeniyle fiyatları konusunda oldukça merak uyandırıyor. Öyle ki ülkemizde bu meyve ile alakalı internet üzerinde en çok yapılan sorgular fiyatlarına yönelik sorgular oluyor.

Sizi de bu konuda aydınlatmanın zamanı geldi:

Peki, bacuri platonia fiyatları nedir? En güncel bacuri platonia nedir? Bacuri platonia fiyatları konusunda bilmeniz gerekenler nelerdir? Bacuri platonia fiyatları neye göre belirlenir? Bacuri platonia fiyatları gibi önemli bir detayı belirleyen etkenler nelerdir?

  • 2021 yılı itibariyle market zincirleri güncel bacuri platonia fiyatları ortalaması 10 – 15 TL arasında değişmektedir.
  • 2021 yılı itibariyle market zincirleri güncel bacuri platonia fiyatları ortalaması 10 – 15 TL arasında değişmektedir.

2021 yılı güncel bacuri platonia fiyatları yukarıda size sunmuş olduğumuz fiyat aralıklarında değişkenlik göstermektedir. Siz de bu bacuri platonia fiyatları ile bu meyveyi satın alarak en ekonomik bacuri platonia fiyatları erişiminizi sağlayabilirsiniz.

Bacuri Platonia Sağlığa Faydaları

Bacuri’nin kabuğu, çıkarılması çok kolay olan bir flavonoid, moreloflavon bakımından zengindir. Londrina Eyalet Üniversitesi’nde (UEL) profesör olan Maria Luiza Zeraik, “Bu flavonoid, in vitro enzimatik testlerle gösterildiği gibi antioksidan ve antiinflamatuar etkilere sahiptir ” diyor.

Moreloflavone uluslararası pazarda yüksek fiyatlara ulaşıyor: ” Bu maddenin beş miligramının maliyeti 60 ABD doları civarındadır, ” diyor Maria Luiza, yerel şekerleme ve dondurma endüstrisi tarafından üretilen kalıntıların (bacuri kabuğu) ikincil kullanımını çok ilginç kılıyor.

Bu meyve, fosfor, demir, potasyum ve C vitamini açısından zengin bir meyvedir, özellikle sade olarak tüketildiğinde çok sevilir.

Bacuri tohumları yağ bakımından zengindir ve cilt hastalıkları için ev ilaçları hazırlamak için kullanılır ve halk hekimliğinde sindirim, idrar söktürücü ve şifa olarak da adlandırılır. Bacurize kabuğu reçinesi aynı zamanda bir veterinerlik ilacı olarak da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap