İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sebze-Meyve Fiyatları
  3. Tütün Fiyatları

Tütün Fiyatları

tütün fiyatları

Tütün kullanımı, gelişmiş ülkelerde en önemli sağlık riski ve erken ölümlerin önde gelen nedenidir. Dünya Sağlık Örgütü tütün tüketimini bir “salgın” olarak nitelendiriyor. Tütün, tütün fabrikasından elde edilmektedir. Tütün bitkisi, genellikle gelişmekte olan ülkelerdeki küçük çiftçiler tarafından kendi tarlalarında yetiştirilen bir patlıcangil bitkisidir. Hasattan sonra tütün yaprakları kurutulmakta ve aracılar vasıtasıyla tütün endüstrisine satılmaktadır. Bu, ondan tütün ve nikotin ürünleri üretir.

Tütün şu şekillerde kullanılabilir: tüketilen sigara, puro, sigarillo, ince kesim ( “el haddelenmiş”), boru şeklinde, su boruları, enfiye veya tütün çiğneme . Klasik tütün sigarası hala en sık tüketilen sigaradır. Yakarak tüketilir. Duman ortaya çıkar ve duman solunur. “Pasif duman” olarak adlandırılan duman da ortama yayılır.

Kimyasal açıdan tütün, 5.300’den fazla maddenin karmaşık bir karışımıdır. Bunlar çok sayıda toksik ve kanserojen madde içerir. Tütün dumanı kısmen aerosolden, yani farklı gazların bir karışımından oluşur. Öte yandan, tütün dumanı en küçük parçacıkları, yani katı maddeleri içerir. Bu partiküllerin çoğu çıplak gözle görülemez ve o kadar küçüktür ki “akciğerden erişilebilir”. Bu, nefes aldığınızda doğrudan ciğerlerinize girdikleri anlamına gelir.

Tütün dumanı özellikle sağlığa zararlıdır. Çünkü içerdiği çok sayıda madde birbiriyle etkileşir ve birbirini güçlendirebilir. Sağlık tehlikesi hem tek tek maddelerden hem de maddelerin birbirleriyle etkileşiminden kaynaklanmaktadır. Tütün nikotin içerir. Tütünün bağımlılık yapmasından nikotin sorumludur. Tütün endüstrisi, tütün tüketimini daha keyifli hale getirmek için kasıtlı olarak bazı maddeler ekler. Bu maddelere “katkı maddeleri” denir. Sigarayı kolaylaştırır, dumanı beyaza boyar ve genellikle aroma içerirler.

Zararsız tütün tüketimi miktarı yoktur. Yani zararsızlığın sınırı yok. Herhangi bir tütün tüketimi sağlığa zararlıdır. Herhangi bir tütün kullanımı bağımlılık yapabilir.

Güncel Tütün Fiyatları

2021 yılı güncel tütün fiyatları hakkında merak ettiğiniz detaylar var ise en güncel ve ekonomik tütün fiyatları ile alakalı her türlü bilgiyi aşağıda size sunmuş olduğumuz tabloda bulabilirsiniz.

Tütün İçim Fiyat
Sarmalık koyu kahverengi tütün fiyatları Hafif, orta
Sarmalık açık kahverengi tütün fiyatları Hafif, orta
Sarmalık sarımtırak tütün fiyatları Hafif, orta
Sarmalık lüks tütün fiyatları Hafif, orta
Tezgahlık açık kahverengi tütün fiyatları Orta, sert
Tezgahlık sarımtırak tütün fiyatları Hafif, orta
Tezgahlık süper içim tütün fiyatları Hafif, orta, sert  
Tezgahlık kızıl tütün fiyatları Sert
Süper kızıl tütün fiyatları Tatlı sert
Dağ Tütünü sarı tütün fiyatları Orta, sert
Parliament kıvamında tütün fiyatları Orta, sert
Marlboro kıvamında tütün fiyatları Orta, sert
Çelikhan Tütünü tütün fiyatları Hafif, orta, sert
Adıyaman Tütünü tütün fiyatları Hafif, orta, sert
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap