İlginizi Çekebilir
Ceyhan Hal Fiyatları
  1. Ana Sayfa
  2. Hal Fiyatları
  3. Finike Hal Fiyatları

Finike Hal Fiyatları


Günlük Finike Hal Fiyatlarını her gün sitemizde bulabilirsiniz. Güncel Finike hal piyasası aşağıdaki gibidir.

21.12.2020 Finike Hal Fiyatları


Finike, Ege denizinin güneyinde, modern şehir ve bölgenin başkenti Antalya’nın arabayla 90 dakika batısında yer almaktadır. Eskiden Phoenicus olarak bilinen Finike, 5. yüzyılda Fenikeliler tarafından kurulmuş ve Pers egemenliği altındaki bölge için önemli bir ticaret limanı olarak hizmet vermiştir. Antik liman daha sonra Büyük İskender İmparatorluğu’nun, Roma İmparatorluğu’nun, Bizans İmparatorluğunun bir parçası oldu, Selçuklu Türklerine ait oldu ve nihayet Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altına girdi. Dirençli liman kenti Finike, Suriye, Mısır ve Rodos ordularının saldırılarını atlattı ve geçici olarak Arap güçleri tarafından işgal edildi.

Türkiye’nin güneybatısındaki turizmde yaşanan büyük artışa rağmen, Finike kasabası çoğunlukla el değmemişti. Eski liman artık küçük bir balıkçı teknesi filosuna ve Geleneksel Türk Gulet teknelerine ev sahipliği yapan modern bir marinadır. Kasabanın ana gelir kaynağı portakal yetiştiriciliğinden gelir, kasabanın doğusundaki düz ovalar neredeyse tamamen portakal bahçeleriyle doludur. Sokak satıcıları sulu meyveyi her yüz metrede bir satarken görülebilir. Kasabanın yerel sembolü bile portakaldır. Her cumartesi, bol miktarda taze meyve ve sebze, et, peynir, zeytin, fındık ve diğer yerel kaynaklı ürünleri bulabileceğiniz büyük bir tarım pazarı kurulmaktadır.

Geniş kumlu bir plaj şehrin doğusunda 20 kilometreden fazla uzanır, buradaki deniz su altı yaşamı açısından zengindir ve plajlar nadir deniz kaplumbağalarına ve koruma altındaki Akdeniz fokuna ev sahipliği yapar. Kıyı şeridinde levrek, sardalya, çipura ve kılıç balığı da görülmüştür.

Peki, Finike hal fiyatları nasıldır? Güncel Finike hal fiyatları nedir? 2021 yılı ocak ayı Finike hal fiyatları nasıldır?

Güncel Finike Hal Fiyatları

Finikenin tarım ve tarım ürünleri bakımından popüler ve tercih edilen bir yer olduğundan yukarıda da bahsetmiştik. Peki Finike hal fiyatları nasıldır? Finike hal fiyatları neye göre belirleniyor? Eğer Finike hal fiyatları ile alakalı merak ettiğiniz sorular var ise aşağıda bu fiyatları sizler ile paylaşacağız.

Domates Piyasa ₺

Domates Yüksek ₺

Kokteyl Salkım  ₺

Oval domates ₺

Salatalık ₺

Silor ₺

Dikenli  ₺

Patlıcan                ₺

Topak Patlıcan    ₺

Oval Patlıcan      ₺

Kabak   ₺

Sivri       ₺

Kıl Sivri ₺

Kılçık Sivri ₺

Çarli ₺

Acı Çarli ₺

Üç Burun Köy      ₺

Kapya   ₺

Kampari ₺

Dolma   ₺

Macar   ₺

Macar Dolma       ₺

Jelapone ₺

Şili Kırmızı   ₺

Şili Yeşil  ₺

Kaliforniya Sarı ₺

Kaliforniya Kırmızı ₺

Cin Biber ₺

Fasulye ₺

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap