İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnşaat Malzemesi Fiyatları
  3. İnşaat Kerestesi Fiyatları

İnşaat Kerestesi Fiyatları


Çam, ladin ve köknar, gürgen gibi ağaçlardan elde edilen inşaatlık keresteler ince kutur ağaçlardan yapılır ve konut, diğer yapı inşaatları için imal edilir. İnşaat kereste fiyatları müteahhit ve mühendisler için son derece önemli bir maliyet kalemidir.

Günümüzde artık inşaat kerestesi çok daha farklı alanlara yönelik kullanılacak şekilde fonksiyonel olarak tasarlanmaktadır. İnşaat kereste fiyatları döviz kuruna ve sektördeki gelişmelere bağlı olarak sürekli değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle güncel inşaat kereste fiyatlarını sıkı takip etmek projenin başarısı açısından önem taşımaktadır.

İnşaat keresteleri doğrama ve dekorasyon için kullanılan, ince kutur ağaçlardan elde edilir.

İnşaat keresteleri ihtiyaca göre renkli, desenli, dokulu şekilde imal edilebilmektedir.

İnşaat kerestesi yapı malzemesi olarak kullanıldığı için diğer ürünlere göre daha sağlam, dayanıklı olmalıdır.

İnşaat kerestesi standart boyu 3-4 metre olmakla birlikte isteğe göre istenen ebatlarda kesilmektedir. İnşaat keresteleri; kalıp, çatı ve çatı iskelesi gibi farklı alanlarda kullanılmaktadır. Kullanım alanına göre inşaat kereste fiyatları da değişmektedir. İnşaat sektöründen en çok kullanılan inşaat sektörü kereste çeşitleri; 5 x 10 kereste, 10 x 10 kereste, 41 x 91 İnşaatlık Kereste,95 x 95 İnşaatlık Kereste,43 x 93 İnşaatlık kerestedir. İnşaat kerestesi hem kolay işlem görmesi, işçilik maliyetinin az olması hem de ucuz olması nedeniyle sık sık tercih edilen bir yapı malzemesidir.

Bunların dışında inşaat keresteleri;

  • Ahşap, beton malzeme şeklinde kullanılabilmektedir.
  • He türlü bina ve yapının inşaatında kullanılabilecek olan işlevsel bir yapıya sahiptir.
  • İnşaat keresteleri tek kullanımlık değildir. Fraklı yapılarda defalarca kullanılabilir.
  • Kullanım alanı ve ömrü oldukça yüksektir.

İnşaat kereste fiyatları tüm bu özellikler ve arz-talep dengesi dikkate alınarak değişkenlik göstermektedir. En çok kullanılan inşaat kereste çeşitleri 5 x 10 kereste,10 x 10 kereste, metreküp ve 1 adet kereste, çatı kereste, ithal ve çam kereste, silinmiş veya fırınlanmış kereste şeklindedir.

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap