İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sözler
  3. Oğluma Sözler

Oğluma Sözler


Nasıl bir mutluluksun sen inan kimse bilemez. Gerçekten de böyle tatlı evlat kolay gelmez. Sen benim bakışımda ki ışıltısın. Canım oğlum sen bana hep mutluluk verdin. Sen bu dünyaya iyi ki merhaba dedin. Doğum Günün Kutlu Olsun.

Sen benim mutluluğum, hayatımın en güzel varlığısın canım evladım. Doğum günün kutlu olsun.

Canım Oğlum, Umarım bütün hayatın mutluluk, başarı ve sağlıkla geçer. Öyle tatlı bir çocuksun ki anlatamam. Seninle tüm hayatım boyunca gurur duyarız umarım.

Benim güzel oğlum prensim küçük kahramanım seni kucağıma ilk aldığımda mutlulukların en güzelini tattım ve seni çok sevdim.Mutluluklar aslan oğlum seni seviyorum canım

Görünüşe aldanma; çünkü hiç bir şey göründüğü gibi değildir. Bugün hayat veren su, yarın sizi boğabilir.

Yanlış bildiğin yolda herkesle yürüyeceğine, doğru bildiğin yolda tek başına yürü. İçinde öyle bir umut taşı ki onu senden kimse almasın.

Gözlerin hep gülsün mutluluğu sende arasınlar ama onu öyle bir yere sakla ki gerçekten hakeden bulsun

Oğluma Güzel Sözler

Sen benim bu dünyadaki en değerli varlığımsın, yaşamımın kaynağı mutluluğumsun, sen benim canım evladımsın.

Benim bu hayatta sahip olduğum en değerli varlığım şimdi bu mesajı okuyan canım oğlumdur. Seni çok özledim yakışıklı oğlum.

Sen başarınla bizleri gururlandırdın, Allah’ım sana daha bunun gibi nice başarılar elde etmek nasip etsin. Tebrikler aslanım.

Benim bu hayatta sahip olduğum en değerli varlığım şimdi bu mesajı okuyan canım oğlumdur. Seni çok özledim yakışıklı oğlum.

Ben seninle bir gün değil, her gün gurur duydum ve ben senin gibi bir oğlum olduğu için Allah’ıma hep şükrettim. Yüce Mevlam seni korusun canım oğlum.

Daha dün küçücük bir bebektin kollarımda, şimdi büyüdün kocaman adam oldun ama sen benim hiç büyümeyen bebeğim olarak kalacaksın unutma bunu.

Oğluma Sözler Kısa

Sen benim mutluluğum, hayatımın en güzel varlığısın canım evladım. Doğum günün kutlu olsun.

Benim dünyalar kadar yakışıklı oğlum varken ben bu hayattaki her türlü zorluğa göğüs gererim.

Ayakta duracak halim yokken hayatta duracak nedenlerim var benim ben anneyim evlatlarım var benim.

Ben mutluyum çünkü çok iyi bir oğlum var, ben mutluyum çünkü dünyalar kadar değerli bir oğlum var.

Benim gönlümün ilk eri, hayatımın son neferi canım oğlum seni çok seviyorum.

Sağlıklı ve huzurlu günlerin hayatının ayrılmaz bir parçası olması dileğiyle.

Seninle benim yüzüm de gülümseyişin, mutluluğum, sensin benim sevincim, can özüm.

Senden önce her şeyin ne kadar anlamsız olduğunu ben seninle anladım aslan oğlum

Bu yalan dünyada gözlerine bakınca beni mutlu eden sadece sen varsın aslan parça benim

Kollarım sana yuva oldu sende benim minik aslanım oldun iyi doğdun iyi varsın can oğlum

Oğluma Sözler Uzun

Aslan parçam, canımın bir parçası değil tamamı oğlum. Sen benden ne kadar uzakta olursan ol ben her zaman seninle olacağım. Benim kalbim her zaman seninle çarpacak, aklım hep sende olacak. Günüm sana dua ederek başlayacak, gecem sana dua ederek bitecek. Allah’ım karşına her zaman iyi insanlar çıkarsın, işlerini kolay kılsın, zorluklar karşısında dayanma gücü versin. Helalından ve temiz kazançlar nasip etsin. Sağlığın, huzurun, mutluluğun hiçbir zaman bozulmasın. Sen benim gözbebeğimsin.

Canım oğlum. Allah’a hakiki kul ol. Ömrün boyunca Allah’ın sevdikleri ile beraber ol. Her zaman önderin ve rehberin Hz. Muhammed Sav olsun. Hz. Ebubekir gibi sadık ol. Hz. Ömer gibi adaletli ol. Hz. Osman gibi edepli ol. Hz. Yusuf gibi temiz yüzlü ol. Hz. Ali gibi alim ol. Hz. Hamza gibi cesur ol. bedrin kahramanları gibi korkusuz ol. Onlar gibi efendimize sadık ol. Her gün güçsüzden fakirden mazlumdan yana ol. Vatana, dinine hizmet eden hayırlı salih bir evlat ol. Dilinden ve kalbinden tevhid eksik olmasın.

Her zaman evlatların yanında olmak gerekir. Çocuğun yanında olmanız demek çocuğa olan sevginizi vermek demektir. Sahip çıkmış olan sevgi değil, duygusal değil sadece çocuğa onu sevmiş olduğunu ve onaylamış olduğunu hissettirebilecek şekilde davranılmalıdır.

Canım Oğluma Sözler

Canım oğlum, umarım bütün hayatın mutluluk, başarı ve sağlıkla geçer Öyle tatlı bir çocuksun ki anlatamam Seninle tüm hayatım boyunca gurur duyarız umarım.

Benim yakışıklı prensim nerelerde ne yaparmış Yoksa oralarda bir prensese gönlünü kaptırıp kraliçesini unutmuş mu? Seni özledim yakışıklım.

Canım Oğlum, Umarım bütün hayatın mutluluk, başarı ve sağlıkla geçer Öyle tatlı bir çocuksun ki anlatamam Seninle tüm hayatım boyunca gurur duyarız umarım.

“Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu” diye şarkılar söylerken avucumun içinde büyüdükçe ellerin, kapının arkasına koyduğumuz boy ve tarih rakamları arttıkça, cümlelerin komik olmaktan çok düşündürücü olmaya başladıkça, bir yandan seninle gurur duydum, bir yandan da hayatımdaki son çocuk da büyüyor diye üzüldüm.

Asker Oğluma Güzel Sözler

Benim iyi kalpli çok sevdiğim oğlum, sen ne kadar uzakta olsan da yine çok seviyorum. Senin her gününü ayrı ayrı düşünüyorum. Allah’ım seni kötülerden, belalardan uzak etsin. Hayatında her zaman iyi insanlarla karşılaştırmak nasip etsin. Sen saf temiz ve iyi kalpli birisin. Hayatta da karşına her zaman senin gibi insanlar çıkarsın. Askerlik görevinde başarılar dilerim. Seni çok özledim.

Sen bizlerden çok uzaklara gittin ama sen orada hiç yalnız değilsin asker oğlum bizim kalbimiz her zaman seninle, uzakta olsa, yakında olsa hiç fark etmez. Sen çok özledik.

Ne çabuk büyüdün de asker oldun sen?seni kucağıma aldığım gün daha dün gibi..Nasıl şahane bir bebektin allahım..seni gördüğümde kalbim duracak sandım..seninle ilk ayrıldığımızda da aynen öyle olmuştu..o ayrılık acısı beni yakıp kavurmuştu..üniversiteye ilk başladığın yıl..

Oğul Sözleri

Hayat böyledir. Çaresizlik ve tehlike anları vardır ki, o zaman çırpınmaya ve haykırmaya gelmez. Batar insan ve boğulur. Marifet o anları geçirmektir. Sonrası gittikçe kolaylaşır. Kadere teslim olmak lazımdır o anlarda. Bu acizlik değildir. Dikkat et sözüme: Bu dünyada ölümden başka hemen her şeyin çaresi vardır.

Bazı sevdalar vardır ki ne bir karşılığı ne bir beklentisi olur. Tıpkı bir annenin ve babanın evladına duyduğu sevda gibi.

Bazı sevdalar vardır ki ne bir karşılığı ne bir beklentisi olur. Tıpkı bir annenin ve babanın evladına duyduğu sevda gibi.

Sen benim bu dünyadaki en değerli varlığımsın, yaşamımın kaynağı mutluluğumsun, sen benim canım evladımsın.

Oğul İle İlgili Özlü Sözler

Kendin için ne arzusundaysan başkaları için de o arzuda ol; birileri için bir kuyu kazıyorsan, kuyuyu tam kendi boyunda kaz. – Kanuni Sultan Süleyman

Evladım, ölüme inanmıyorsan uyumamaya çalış. Öldükten sonra dirilmeye inanmıyorsan; uyuduktan sonra uyanmamaya çalış, mümkün mü bu? Hayır! Anla ki; uyumakta, uyanmakta, senin elinde değil. Anla ki; sen bile, senin elinde değilsin. Sen Rabbinin elindesin. Allah’a itaat et. – Lokman Hekim

Bir şeyi murad etme olmazsa, inat etme bil ki o Hak’tandır, dert etme. Görelim, Mevla’m neyler neylerse, güzel eyler. – Erzurumlu İbrahim Hakkı

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap