İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İnşaat Malzemesi Fiyatları
 3. Gazbeton – Ytong Fiyatları

Gazbeton – Ytong Fiyatları

gazbeton-ytong

Gazbeton-ytong nedir ve nerelerde kullanılır gibi sorular sıklıkla merak ediliyor. Öncelikle  yapı malzemesi olan Gazbeton-ytong  ürünü sağladığı faydalar nedeniyle fiyatları insanlar tarafından araştırma konusu oluyor. Gazbeton-ytong fiyatları inşaat sektörü tarafından yakın takibe alınıyor. Evlerine ilave ısı yalıtımı yaptırmak istemeyen ev alacaklar da gazbeton-ytong fiyatlarına bakıyor. Gazbeton-yton fiyatlarını tuğla fiyatları ile karşılaştırıp yararlarını da göz ününe alınca pek de pahalı durmuyor. Gazbeton-yton fiyatlarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Şimdi gazbeton-ytong fiyatlarını araştıranların sorduğu başka sorulara yanıt bulalım. Gazbeton-ytong fiyatları? Gazbeton-ytong nedir? Gazbeton-ytong nasıl üretilir? Gazbeton-ytong özellikleri nelerdir? Gazbeton-ytong yararları? Gazbeton-ytong kullanım alanları? Tüm bu soruların ayrıntılı yanıtlarını merak ediyorsnız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Sizler için fiyat listesiyle beraber merak edilen her detayı kaleme aldık.

Gazbeton-ytong Nedir?

Birinci dünya savaşı sonrası oluşan enerji açığı inşaat sektöründe ısı yalıtımı yüksek malzemelerin gerekliliğine dikkat çekiyordu. O yıllarda yapılan çalışmalar sonucu 1923 yılında gazbetonu bulunuyor. Gazbetonu malzemesi endüstriyel olarak ilk üretimini ytongmarkası ile yapılıyor. O yüzdendir ki gazbetonu malzemesi ytongdan ayrılmıyor. Gazbeton-ytong 1929’da bulunuyor. İsveç patentli olarak dünyaya sunuluyor. Kuvarsit, çimento, su ve alüminyum malzemelerinin bir araya gelmesi gazbeton-ytongu oluşturuyor. Teknolojinin daha az geliştiği dönemlerde gazbeton-ytong fiyatları ile bugün ki gazbeton-ytong fiyatları ile karşılaştırınca arada bariz farklar olduğu görülüyor. Gelişen dünya ile birlikte iyileştirilen üretim faktörleri gazbeton-ytong fiyatlarını da ekonomik olarak uygun duruma getirdiği görülebiliyor. Doğa dostu olan gazbeton-ytong diğer özellikleri ile de dikkat geçiyor. Bu özellikleri yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Gazbeton-ytong Özellikleri ve Yararları

Hem cebinize hem evinize hem de doğaya olan yararlarını özellikleriyle şöyle sıraladık;

 • Hafiftir; yapıları hafifleterek deprem sırasında kolona fazla yük binmesini önüne geçer böyle olunca yapılarınız depremden daha az etkilenir. Hafifliği ile tuğla gibi ağır malzemelerden daha iyi ısı yalıtımı sağlar,
 • Ses yalıtım özelliği olduğu için ayrıca ses yalıtımı yaptırmanıza gerek kalmıyor,
 • A1 sınıfı olduğu için; yanmaz özelliği ile güvenlik sağlar,
 • %80 den fazlası havadan oluştuğu için; kışın sıcak yazın serin oluyor,
 • Nefes alan yapısı özelliğiyle; rutubet oluşumu görülmüyor
 • İnşaat teknolojisinin ürünü olarak sağlamlık testlerinden başarıyla geçiyor,
 • Kolay işlenir olduğu için; kesme, çivi çakma gibi işlemler kolayca yapılıyor,
 • Kuvarsit, su,çimento gibi doğal malzemeler içerdiği için; çevre dostu ve sürdürülebilirdir. Bu özelliği ile çevrecileri mutlu ediyor.
 • Gazbeton-ytong her anlamıyla faydalı oluyor. Gazbeton-ytong fiyatları farklı boyut ve adetlerde kullanımına göre değişiklik gösterebiliyor. Gazbeton-ytong fiyatları diğer ağır yapı malzemeleri ile karşılaştırılınca ek bir masraf çıkarmayacağı için bütçeniz açısından olumlu sonuçlar doğuruyor.

Gazbeton-ytong Nasıl Üretiliyor?

Gazbeton-ytong özellikleri ve sağladığı faydaları yukarıda ayrıntılı olarak ele aldıktan sonra ise en çok merak edilen bir diğer konuya yani nasıl üretildiğine dair detayları da sizler için listeleyelim;

 • Kuvarsit değirmenlerde öğütülerek toz haline getiriliyor,
 • Toz haline gelen kuvarsit, çimento kireç ve su ile yoğrularak harç elde ediliyor,
 • Hava boşluklarının oluşması için bu harca alüminyum tozları ekleniyor,
 • Hazırlanan karışım çelik kalıplara dökülerek kabarması bekleniyor,
 • Kabardıktan sonra belirli bir sertliğe ulaşan gazbeton-ytong çelik teller ile kesiliyor,
 • Kesilen kalıplar sertlik kazandırılmak amacı ile yüksek basınç ve düşük yoğunlukta alanlarda 12 saate kadar bekletiliyor.
 • Bu işlem bittikten sonra gazbeton-ytong paketlenerek alıcılara ulaşmaya hazır duruma geliyor.

Gazbeton-ytong fiyatları boyutlarına göre farklılık gösteriyor. Paletler adet olarak farklılık içerdiği için gazbeton-ytong fiyatları paletlerde değişikliğe uğruyor. Bunun yanında dönemsel olarak da gazbeton-ytong fiyatları değişikliğe uğraya biliyor.

Gazbeton-ytong Kullanım Alanları?

Gazbeton-ytong yalıtım ve ergonomik özellikleriyle kullanım alanları şöyle;

 • Isı yalıtımı yetersiz döşeme ve duvarlarda yalıtım plağı oluyor,
 • Betonarme yapıların dişli döşemelerinde asmolen dolgu malzemesi oluyor,
 • Binaların yapımında,
 • Alışveriş merkezi, fabrikalar gibi büyük yapılarda.

Günümüzde tuğla gibi ağır yapı malzemeleri yerini bu kadar avantaj sağlayan gazbeton-ytonga bırakacağa benziyor. Hitap ettiği sektörlerde merak konusu olan  Gazbeton-ytong fiyatları ile ilgili bilgi almak için aşağıya bırakacağımız gazbeton-ytong fiyatları güncel listesini inceleyebilirisiniz. Ancak fiyatların bazı değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebileceğini de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]
Yorum Yap

Yorum Yap