İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Diğer Fiyatlar
  3. Sürücü Kursu Fiyatları

Sürücü Kursu Fiyatları


Pek çok insan için, bir sürücü kursuna kayıt olup ehliyet almak büyümenin bir parçasıdır. Sürücü belgesi size bağımsızlık ve özgürlük hissi verir.

Ancak ehliyet sınavını geçmenin yolu bazen zor ve uzundur. Randevular koordine edilmeli, sürüş dersleri alınmalı ve kişi teori derslerine katılmalıdır. Sürücü belgesi kaydı ve başvurusu tamamlandıktan sonra, işler nihayet başlayabilir ve öğrenci sürücü ehliyet eğitimine başlayabilir.

Peki bu önemli kursun fiyatları nasıldır? Sürücü kursu fiyatları nedir? Türkiye genelinde sürücü kursu fiyatları nasıldır? Sürücü kursu fiyatları neye göre değişkenlik gösterir?

Güncel Ehliyet Fiyatları

2021 yılı itibariyle sürücü kursu fiyatları bu şekilde değişkenlik göstermektedir. Bulunduğunuz lokasyona ve kursun kalitesine göre fiyatlar artabilir veya azalabilir.

Ehliyet Nasıl Alınır?

1. Kayıt

Bir sürücü kursuna kaydolun. Doğru olanı bulmak için, ücretleri ve hizmetleri veya diğer öğrenci sürücülerin fikirlerini karşılaştırmak yardımcı olur.

2. Göz testi ve ilk yardım kursu

Göz testi ve ilk yardım kursuna katılın. Ehliyet makamına başvuru için bunlara ihtiyacınız olabilir.

3. Uygulama

Sürücü kursuna genellikle ehliyet için başvurulur. İşlem süresi genellikle en az 5 hafta sürer, bu süre zarfında sürücü eğitiminize başlayabilir ancak sınava henüz giremezsiniz.

4. Teori dersi

Ücretleri ödediğinizde, teori dersine hemen başlayabilirsiniz. Toplamda 14 farklı teori birimi vardır, her birim 90 dakika sürer. Karayolu trafiğinin ve sürüşün tüm önemli alanlarını kapsar. 2 ünite eğitim maddesi ile ilgilenir ve mutlaka ilgilenilmesi gerekir. Diğer 12 temel birimde yalnızca en az 12 kez orada bulunmanız gerekir, böylece teorik olarak aynı temel birimi 12 kez ziyaret edebilirsiniz.

5. Pratik sınıflar

Sürüş eğitmeninizle, genellikle 90 dakikalık, yani 2 sürüş dersi düzenli sürüş dersleri ayarlarsınız. Minimum sayıda temel sürüş dersi yoktur. Yeteneğe bağlı olarak ortalama en az 18 saattir, daha azı yeterlidir.

6. Teori testi

Tüm dersleri tamamladıysanız, teori testine kayıt olabilirsiniz. Bu, izin verilen asgari yaştan en fazla 3 ay önce mümkündür.

7. Uygulama sınavı

Sürüş eğitmeniniz, pratik sürüş testine ne zaman hazır olduğunuzu bilecektir. Minimum yaş sınırından bir ay önce yapabilirsiniz. Sınav görevlisi size sınav sırasında ne yapmanız gerektiğini, örneğin nereye döneceğinizi, nereye ve nasıl park edeceğinizi söyleyecektir. 45 dakika sürerseniz, ciddi hatalar yapmadığınız sürece testi geçebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap