İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Uncategorized
 3. Sıfır Atık Kutuları

Sıfır Atık Kutuları

Sıfır atık kutuları

Sıfır atık kutuları noktasında araştırma yapıyorsanız en doğru adreslerden birine geldiğinizden emin olabilirsiniz. Atık kutusu deyip geçmemek gerekiyor. Yaşam ve çalışma alanlarının en sık kullanılan ürünlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Açık ya da kapalı her türlü alanda en az bir adet atık kutusu görmek mümkündür. Bu atık kutularının modelleri, işlemleri ve büyüklükleri kullanıldıkları alana göre farklılık gösteriyor. Büyük ya da küçük ölçekli her işletmede de yine olması gereken bu atık kutuları hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları kaleme aldık. Sıfır atık çöp kovaları atın almadan evvel nelere dikkat etmeniz gerektiği ve daha fazlası burada! Atın almadan evvel dikkate almanız gereken bazı unsurlar bulunuyor.

Sıfır atık kutuları alırken mutlaka doğru adresleri seçmeniz gerekiyor. Özellikle de metal guruplarda malzeme kalitesi uzun ömürlülük ve dayanıklılık açısından önem arz ediyor. Eğer alanında uzman üretici ya da satıcı firmalardan satın almazsanız muhtemelen dayanıksız ürünler kullanmak zorunda kalacaksınız. Atık denince akla sadece evsel atıklar geliyor. Ancak tıbbi atıklar, izmarit atıkları, plastik atıklar ve daha nice atık türü bulunuyor. Tüm bu türlere göre ürün seçimi yapmak yine en önemli detaylar arasında yer alıyor. Peki, atık kutuları nereden satın alınmalıdır? Atık kutularının türleri nelerdir? Atık kutusu fiyatları nedir? Bu ve benzeri merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları içeriğimizin devamında yer alıyor. İşte, tüm ayrıntılar sizlerle…

Metal Sıfır Atık Kutuları

Sıfır atık kutuları arasında en sık kullanılanı metal malzemeden oluşanlardır. Metal atık kutularının kullanım alanları da oldukça geniştir. Sektörde çok sayıda metal sıfır atık kutuları satıcıları bulunuyor. Nitekim hem ürün hem de fiyat açısından bakınca oldukça kalitesiz ve maliyetli ürün seçenekleri görebilirsiniz. Bu noktada doğru ürün seçimi yapabilmek adına ürün araştırması yapmanız gerekiyor. Metal ürünlerin paslanmaya ve sıvı gibi dış etkenlere karşı dirençli olması gerekiyor. Öte yandan ürünleri satın almadan evvel şu detaylara dikkat etmeniz de faydalı olacaktır;

 • Metal atık kutularının üretici firmaları güvenilir mi?
 • İnsan ve canlı sağlığına zararlı maddeler kullanılmış mı?
 • Ürün çeşitliliğinin yanı sıra hangi amaç için satın aldığınıza göre ürünleri analiz etmek
 • Ürün fiyatları ve fiyat karşılaştırması 
 • Paslanmaz olması
 • Dayanıklı olması
 • Uzun ömürlü kullanım deneyimi sunması  

Belirttiğiniz tüm bu özelikler çerçevesinde seçim yapmanız halinde en kaliteli sıfır atık kutuları satın alma şansınız artacaktır. Atık kutuları için farklı ürün çeşitleri olduğunu da ifade etmiştik. Açık ve kapalı alanlara özel ürünler olduğu gibi atık türüne hitap eden ürünler de mevcuttur. İçeriğimizin devamında 3 lü, 4 lü, 5 li sıfır atık kutuları ve çeşitleri hakkında da merak ettiklerinizi hazırladık.

Atık Kutusu Modelleri

Sıfır atık kutuları için birden fazla seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında evsel atık kutuları, ofis çöp kovaları, dış mekân atık kutuları ve daha nicesi yer alıyor. İç mekânlarda da dış mekânlarda da genelde metal atık kutularının sıkça kullanıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak bunun yanı sıra kauçuk, plastik ve benzeri ürün seçenekleri de sıkça kullanılıyor. Özellikle de ofislerde atık kutularının olmazsa olmazlar arasında yer aldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Ürün seçenekleri malzeme açısından farklılık gösterdiği gibi paket içeriği açısından da farklılık gösteriyor. Takım halinde satışa sunulan çöp kovaları-atık kutuları bulmanız da mümkündür.

Sıfır atık kutuları satın alırken takım halinde de tercih edebilirsiniz. Özellikle de büyük mekânlarda kullanmanız gerekiyorsa takım halinde satın almanız hem maliyet hem de estetik görüntü açısından çok daha iyi olacaktır. Yine litre-büyüklük faktörü de ön plana çıkan detaylar arasında yer alıyor.  Ofisler için kullanılan atık kutuları genelde masa altı çöp kovası ya da büyük boyutlu kova olarak dikkat çekiyor. Renk açısından da zengin seçenek olduğunu söylemek mümkündür. Kullanacağınız alanda estetik bir görüntü yakalaması için alanın genel dekorasyonuna hitap eden renk seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Peki, sıfır atık kutularının fiyatları nedir ve neye göre değişiyor? Yine bu sorunun yanıtı da en sık araştırılanlar arasında yer alıyor.

Sıfır Atık Kutusu Fiyatları

Sıfır atık kutuları satın almayı düşünen herkes hızlıca fiyat detaylarını gözden geçiriyor. Sıfır atık kutularının fiyatları için genel geçer bir rakam söylemek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü fiyatların değişmesinde etkin rol oynayan birden fazla unsur bulunuyor.  Sıfır atık kutusu fiyatları genel anlamda farklılık gösteriyor. Ürünlerdeki fiyat farklılığı faktörlerini sıralamak gerekirse de;

 • Ürünün malzeme türü ve kalitesi
 • Ürünün üretici firmasının fiyat politikası
 • Renk ve model
 • Ürünün boyutu 
 • Ürün fonksiyonları 

Bu ve benzeri etkenlerin tümü fiyatların değişmesinde etkin rol oynuyor. Genel hatlarıyla firmaların sunduğu sıfır atık kutuları fiyat detaylarına göz atabilirsiniz.  Sıfır atık ünitesi ve fiyatlarını analiz ederek en cazip olanı tercih etmeniz mümkündür. Ovatasteel sizlere benzersiz ve birinci sınıf atık kutusu modelleri sunuyor hemen inceleyerek satın alabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap