İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sebze-Meyve Fiyatları
  3. Granadilla Meyvesi Fiyatları

Granadilla Meyvesi Fiyatları

passiflora fiyatları

Botanik olarak Passiflora ligularis olarak sınıflandırılan granadillalar, Passifloraceae familyasına ait bir bitkinin meyveleridir. Tatlı ve keskin, çekirdekli bu meyveler Orta ve Güney Amerika’ya özgüdür ve dünya çapında tropikal ve subtropikal bölgelerde yaygın olarak doğallaştırılmıştır. Granadilla, şeker meyvesi, tatlı granadilla, granadia, grandilla ve granada dahil olmak üzere birçok isim ve yazımla bilinir. Sarı renkli bu meyveler, mor passiflora meyvesi kadar iyi bilinmemektedir, ancak ılıman doğaları nedeniyle özellikle Orta Amerika’da popülerliği artmaktadır. Granadillalar, tatlı, tropikal tadı için oldukça fazla tercih edilir ve popüler bir şekilde kokteyl ve tatlılara dahil edilen egzotik bir tat haline gelmiştir.

Granadillalar, tatlı tadı ve taze tüketildiğinde ortaya çıkan pürüzsüz, gevrek hamurları nedeniyle çiğ uygulamalar için en uygun meyvelerden biridir. Gevrek kabuk elle dilimlenebilir veya ikiye bölünebilir ve posa bir kaşıkla kepçelenip çiğ olarak yenebilir. Granadilla posası, yoğurdun üzerine taze bir üst malzeme olarak dökülebilir, meyve salatalarına karıştırılabilir veya soslara dahil edilebilir. Mutfak uygulamalarına ek olarak, Granadilla posası, tatlı sıvıyı meyveli içeceklere, kokteyllere ve smoothie’lere karıştırarak suyu sıkılabilir ve süzülebilir. Peru’da Granadilla, tatlı ve ekşi bir kahvaltı suyu oluşturmak için sık sık portakal veya mandalina suyuyla birleştirilir. Hamur aynı zamanda reçel ve marmelat haline getirilebilir veya dondurma, şerbetler, turtalar, pavlova ve kek şekerlemesini tatlandırmak için kullanılabilir.

Peki, Granadilla meyvesi fiyatları nasıldır? En ekonomik granadilla meyvesi fiyatları nedir? Granadilla meyvesi fiyatları gibi önemli bir detayı belirleyen etkenler nelerdir? Kısacası granadilla meyvesi fiyatları neye göre değişir? Dilerseniz hemen bu konuya değinelim.

Güncel Granadilla Meyvesi Fiyatları

Granadilla meyvesi fiyatları konusunda çoğu zaman tartışma konusu olmuş bir meyve çeşidi olsa da sağlığa olan harika faydaları onu neredeyse her zaman bu tartışmalardan galip çıkarmayı başarmıştır. Barındırdığı harika besin değeri ve sağlığa faydalı yapısı onu diğer meyve türlerinin çoğundan ayırmaktadır. Bu da internet üzerinde en fazla yapılan aramalardan bazılarının granadilla meyvesi fiyatları ile alakalı olmasını sağlamaktadır.

Eğer siz de bu harika meyvenin lezzetini ve faydalarını deneyimlemek istiyorsanız size yardımcı olacağız, güncel granadilla meyvesi fiyatları:

  • 2020 yılı Ocak ayı itibariyle granadilla meyvesi fiyatları kilogram başına semt pazarlarında 3 – 8 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • 2020 yılı Ocak ayı itibariyle granadilla meyvesi fiyatları kilogram başına market zincirlerinde 8 – 10 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Siz de bu fiyat aralıklarıyla granadilla meyvesi satın alabilir, daha sağlıklı beslenebilir veya sevdiklerinizin daha sağlıklı beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Granadilla Meyvesi Sağlığa Faydaları

Granadilla meyvesi, bugün çok az insanın bildiği sağlık yararları olan bir meyvedir. Bedensel ve zihinsel büyümeyi teşvik eden besinler içerdiğinden, “çocukların meyvesi” olarak adlandırılır. Mideyi tahriş etmediği için sindirim sistemi sorunlarını hafifletmeye yardımcı olur; Yüksek su içeriği sayesinde susuzluğu giderir; Rahatlatıcı özelliği ile uykuya yardımcı olur. Granadilla meyvesi ayrıca çok miktarda potasyum, kalsiyum, fosfor, demir ve lifin yanı sıra protein ve karbonhidrat içerir. Ayrıca A, B1, B2, B3, B9, C, E, K vitaminleri ve provitamin A açısından da zengindir.

Birçok uzman bu meyvenin gerçek bir doğal sakinleştirici olduğunu düşünüyor. Doktorlar, sinirlerden muzdarip olmaktan kaçınmak ve yatıştırıcı özellikleri sayesinde uykusuzluğu gidermek için sıklıkla tatlı granadilla meyvesini önermektedir. Bu meyvenin düzenli olarak tüketilmesi, kolesterolü kandan temizlemeye de yardımcı olan harika bir lif ve antioksidan kaynağı olması sayesinde sindirim sisteminin daha sağlıklı olmasına katkıda bulunur.

Granadilla meyvesi, birçok proteini ve vitamini kalp atış hızını düzenlemeye ve kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olduğu ve böylece koroner kalp hastalığından muzdarip olma riskini önemli ölçüde azalttığı için kardiyovasküler sağlığınız için de iyidir. Tatlı granadilla yemek düzenli olarak vücudun kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri ve trombosit üretmesine yardımcı olur. Bu meyvenin içerdiği demir, potasyum, fosfor ve B vitamini sayesinde bu kan hücrelerinin üretimi artar, kansızlık gibi durumların önüne geçilir.

İçerdiği vitamin ve antioksidanlar, idrar ve bağırsak sisteminin düzgün çalışmasını kolaylaştırır. Tatlı granadilla genellikle böbrek taşlarını ve diğer böbrek rahatsızlıklarını tedavi etmek için önerilir. Ayrıca meyve müshil ve sindirimi uyarıcı olarak çok etkilidir, bu nedenle kabızlığı olan kişilere tavsiye edilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap