İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sebze-Meyve Fiyatları
  3. Passiflora Meyvesi Fiyatları

Passiflora Meyvesi Fiyatları

passiflora fiyatları

Passiflora meyvesi, sağlıklı bir beslenme profili ve çeşitli sağlık yararları olan egzotik bir mor meyvedir. Passiflora meyvesi, Güney Afrika, Hindistan, Güney Amerika ve Avustralya da dahil olmak üzere diğerlerinden daha sıcak iklimlerde büyüyen, Passiflora olarak bilinen çiçekli tropikal bir meyvedir. Passiflora meyvesi yumuşak bir posa ve sert kabuğunun içinde çok sayıda tohum içerir.

Passiflora meyvesi, güçlü antioksidanların zengin bir kaynağı olduğu ve ayrıca başka sağlık yararları da olabileceği için son zamanlarda büyük ilgi görüyor. Peki, hem görünüşü hem de sağlığa olan yararları ile dikkatleri son derece üzerine çeken bu meyvenin fiyatları nedir? Passiflora meyvesi fiyatları nedir? En ekonomik passiflora meyvesi fiyatları nedir? En uygun ve ekonomik passiflora meyvesi fiyatları nerededir?

Dilerseniz hemen sizler için özetleyelim.

Güncel Passiflora Meyvesi Fiyatları

Son zamanlarda adını en sık duyduğumuz meyvelerden biri olmakta Passiflora meyvesi. Peki bu popüler meyve ile alakalı en çok merak edilen detaylardan birini ele almak istersek, yani passiflora meyvesi fiyatları detayını… Size neler söylememiz gerekir? Dilerseniz lafı uzatmadan passiflora meyvesi fiyatları ile alakalı detayları size sunmaya başlayalım:

  • 2020 yılı Ocak ayı itibariyle passiflora meyvesi fiyatları kilogram başına semt pazarlarında 3 – 7 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • 2020 yılı Ocak ayı itibariyle passiflora meyvesi fiyatları kilogram başına market zincirlerinde 5 – 12 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Bu passiflora meyvesi fiyatları ve fiyat aralıkları ile siz de bu harika meyveyi deneyimleyebilirsiniz. Passiflora meyvesi fiyatları konusunda ekonomik olan alternatifi tercih edecekseniz market zincirleri yerine semt pazarlarını ziyaret etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Passiflora Meyvesi Sağlığa Faydaları

1. Kanseri Önler

Passiflora meyvesi ayrıca vücuttaki anti-kanserojen aktiviteyi artırmak için güçlü bir kaynaktır. Passiflora meyvesindeki antioksidanlar, esas olarak sağlıklı hücrelerin DNA’sını kanserli hücrelere dönüştürdüğü bilinen serbest radikalleri yok eder. Passiflora meyvesi A vitamini, çeşitli flavonoidler ve fenolik bileşikler içerir ve bunların tümü özellikle ağız ve akciğer kanserleri açısından kanser önleyici özelliklere bağlanmıştır.

2. Kemik Sağlığını İyileştirir

Passiflora meyvesi demir, bakır, magnezyum ve fosfor gibi zengin bir mineral kaynağıdır. Bu msineral kemik yoğunluğunu ve kemik gücünü artırmak için çok önemli bir bileşendir. Bu minerallerden bazıları ek kemik maddesi yaratmada, mevcut kemik maddesini güçlendirmede ve onarımı hızlandırmada ayrılmaz parçalardır. Bu, osteoporoz semptomlarını ortadan kaldırmanın, önlemenin veya hafifletmenin bir yolu olabilir ve kemikler yaş ve aktivite ile bozulduğunda ortaya çıkan ilişkili ağrı ve iltihaplanma olabilir.

3. Enflamasyonu Azaltmaya Yardımcı Olabilir

Passiflora meyvesi kabukları, takviye olarak alındıklarında güçlü anti-enflamatuar etkiler sağlayan daha yüksek antioksidan içeriğinden oluşur. Araştırma, mor passiflora meyvesi kabuğu takviyesinin astım semptomları üzerindeki etkilerini dört hafta boyunca inceledi ve olumlu bir sonuç elde etti.

Diğer araştırmalar, mor passiflora meyvesi kabuğu özünün diz osteoartriti olan kişilerde eklem ağrısı ve işlevi üzerindeki etkilerini incelemiştir. Bu, diz eklemindeki iltihaplanmanın neden olduğu ağrılı bir durumdur.

4. Daha Genç Görünen Bir Cilt

Passiflora meyvesinde bol miktarda bulunan antioksidanlar cildimiz için iyidir. Passiflora meyvesi, riboflavin ve karoten, A vitamini, C vitamini gibi güçlü antioksidanlardan oluşur. Bu antioksidanlar vücudumuzdaki serbest radikal üretimini azaltır.

5. Uykusuzluğu Tedavi Eder

Bir bardak soğuk passiflora suyu içmek sinirlerimizi gevşetmeye yardımcı olur ve zihin üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Passiflora meyvesi genellikle sindirim problemlerini ve mide hastalıklarını iyileştirmek için kullanılır. Bu meyve, uykusuzluk veya uyku bozukluğu olan kişiler için faydalıdır. Yatmadan önce alındığında rahatlamanıza ve huzurlu bir uyku çekmenize yardımcı olan somnifer özelliklere sahiptir. Yatmadan önce bir bardak passiflora suyu içmek bu konuda oldukça etkilidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap