İlginizi Çekebilir
Nane Fiyatları
  1. Ana Sayfa
  2. Sebze-Meyve Fiyatları
  3. Kuşkonmaz Fiyatları

Kuşkonmaz Fiyatları

kuşkonmaz

Kuşkonmaz ( Asparagus officinalis ), zambak ailesine üye ve standart otlara çok benzeyen bir bitkidir. Bu bitkinin yenen kısımları bitkinin aslında büyümemiş halidir. Büyümeye bırakılırsa, kuşkonmaz sonbahar aylarında büyük ihtimalle ölen, tüylü eğreltiotu benzeri bir bitkiye dönüşür.

Kuşkonmaz bitkisi tüm dünyada yetişir. En büyük üreticiler Çin, Peru, Almanya ve ABD’dir. Yerin buz tuttuğu ılıman iklimlerde büyürler. İlkbaharın gelmesi ve sıcaklıklar kuşkonmazların yerden belirmesine neden olur. Kuşkonmazlar 14 – 15 cm yüksekliğe ulaştıklarında hasat edilir ve en kalın kuşkonmazlar 1.5 cm kalınlığında olur. Genellikle ince olurlar, sezon ilerledikçe kalınlaşırlar, sonra tekrar daralırlar; kuşkonmazlar yalnızca bir kalemin kalınlığına kadar büyüdüğünde hasat edilir.

Peki bu Türkiye’de de oldukça popüler olan bitkinin fiyatları nedir? Kuşkonmaz fiyatları nedir? En ekonomi kuşkonmaz fiyatları ile nereden kuşkonmaz satın alabilirsiniz? En ucuz kuşkonmaz fiyatları nedir? Kuşkonmaz fiyatları ile alakalı birçok bilgiyi edinmek ve en ekonomik kuşkonmaz fiyatları bilgisine nerede ulaşacağınızı öğrenmek için lütfen yazımızı okumaya devam ediniz.

Güncel Kuşkonmaz Fiyatları

Besin değeri konusunda diğer sebzelerin oldukça üzerinde bir performans sergileyen bir sebze olan kuşkonmaz son zamanlarda ülkemizde oldukça popüler bir sebzedir. Şüphesiz ki içerisinde bulunduğumuz pandemi dönemi de kuşkonmazın popülerliğini etkilemiştir. Antioksidan konusunda oldukça zengin bir sebze olan kuşkonmaz fiyatları hakkında sizin de merak ettikleriniz var ise yazımızın bu bölümünde kuşkonmaz fiyatları ile alakalı detayları size sunacağız. Dilerseniz uzatmadan kuşkonmaz fiyatları ile alakalı en güncel bilgileri size verelim:

  • 2020 yılı Ocak ayı itibariyle kuşkonmaz fiyatları kilogram başına semt pazarlarında 4 – 9 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • 2020 yılı Ocak ayı itibariyle kuşkonmaz fiyatları kilogram başına market zincirlerinde 4 – 13 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Ekonomik kuşkonmaz fiyatları ile kuşkonmaz deneyimlemek istiyorsanız siz de market zincirleri yerine semt pazarlarını tercih edebilirsiniz. Böylelikle en kaliteli kuşkonmaz sebzesine en ekonomik kuşkonmaz fiyatları ile erişebilirsiniz.

Kuşkonmaz Sağlığa Faydaları

Besin Maddeleri ve Beslenme Faydaları ile Dolu

Kuşkonmaz, besin değeri yüksek bir sebzedir. Kan şekeriniz ile alakalı problemleriniz varsa kuşkonmaz sizin için oldukça iyidir.

1 bardak pişmiş kuşkonmaz bitkisi 40 kalori, 4 gram lif, 40 gram protein ve 404 miligram potasyum içerir. Tüm bu besin değeri düşünüldüğünde kuşkonmaz fiyatları sizce de çok önemsiz değil mi?

Kanserle Savaşmaya Yardımcı Olabilir

Avokado, lahana ve Brüksel lahanası ile birlikte bu otsu bitki, kanserojenleri ve serbest radikaller gibi diğer zararlı bileşikleri parçalamaya yardımcı olan detoksifiye edici bir bileşik olan zengin bir glutatyon kaynağıdır. Bu nedenle kuşkonmaz yemek, kemik, göğüs, kolon, gırtlak ve akciğer kanseri gibi belirli kanser türlerine karşı korunmaya ve bunlarla savaşmaya yardımcı olabilir.

Kuşkonmaz Antioksidanlarla Dolu

Hücreye zarar veren serbest radikalleri etkisiz hale getirme kabiliyeti nedeniyle en iyi meyve ve sebzelerden biridir. Bu, yaşlanma sürecini yavaşlatmaya ve iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir.

Kuşkonmaz Bir Beyin Güçlendiricidir

Bu lezzetli bahar sebzesinin bir başka yaşlanma karşıtı özelliği de beynimizin bilişsel gerilemeyle savaşmasına yardımcı olabilmesidir. Yapraklı sebzeler gibi, kuşkonmaz da zihinsel bozukluğu engellemeye yardımcı olmak için balık, kümes hayvanları, et ve süt ürünlerinde bulunan B12 vitamini ile çalışan folat sağlar. Tufts Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, sağlıklı folat ve B12 seviyelerine sahip yaşlı yetişkinler, yanıt hızı ve zihinsel esneklik testinde daha iyi performans gösterdi. Siz de ekonomik kuşkonmaz fiyatları ile bu harika bitkiyi satın aldıktan sonra sağlığınıza olumlu faydalar sağlayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap