İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hal Fiyatları
  3. İzmir Balık Fiyatları

İzmir Balık Fiyatlarıİzmir balık fiyatları sadece İzmir’de oturanlar tarafından merak edilmiyor. Balık üretiminde ilk sıralarda yer alıyor. İzmir balık fiyatları diğer şehirlere oranla daha düşük oluyor. Ege denizlerinden çıkan balıklar Türkiye’nin balık ihtiyacının büyük bir kısmını sağlıyor. İzmir’de kurulan bazı tesisler balık ithalatı yapıyor. İzmir halkı deniz ve balığı seviyor. İzmir balık fiyatları dönemsel olarak değişse de balık tüketimi yüksek şehirlerden biri oluyor. İzmir körfezinden çıkan balıklar ilk olarak İzmir balık hallerinde satışa sunuluyor. İzmir balık fiyatları hallerde yapılan mezatla ilk halini oluşturuyor. İzmir balık fiyatları belediyelerce işletilen kurumlar tarafından da denetleniyor. İzmir balık fiyatları araştırılırken; İzmir balık fiyatları? İzmir balık ticareti ve balık çeşitleri? İzmir’de balıkçılık nasıl yapılıyor? İzmir balık turları? İzmir balık halleri nerede? Soruları dikkat çekiyor. Eğer siz de bu soruların yanıtlarını araştırarak yazımıza denk geldiyseniz en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Sizler için tüm bu soruları detaylı olarak yanıtladık.

İzmir Balık Ticareti ve Balık Çeşitleri

İzmir balık ticareti oldukça gelişmiş olmasının sebebi balık ve deniz ürünleri çeşitliliğin fazla olmasından geliyor. İzmir, Ege denizi kıyılarındaki konumu ile adeta balık ve su ürünleri cenneti diye tabir edilebilir. Ege denizinde iki yüzü aşkın deniz ürünleriyle Marmara, Karadeniz ve Akdeniz bölgelerindeki en büyük çeşitliliğe sahip oluyor. İzmir balık fiyatları zaman zaman yükselse de çoğu dönem bu bölgelerden aşağıda seyrediyor denilebilir. İzmir balık ve su ürünleri ticaretiyle dünya tanınmış konumda yer alıyor. İzmir’in başlıca balık merkezleri; Güzelbahçe, Özbek, Mordoğan, Çandarlı, Dikili, Aliağa, Foça, Homa Dalyanı, Çeşme, Sığacık, Yeni Liman, Karaburun, Dalyanköy ve Gümüldür denilebiliyor. İzmir’de sadece balık değil midye, deniz patlıcanı ve diğer kabuklu deniz canlıları ticareti de oldukça fazla oluyor. İzmir balık fiyatları eğer ki bu bölgeler yakın ikamet ediyorsanız daha uygun olabiliyor. İzmir balık fiyatları marketlere oranla balık hallerinde daha taze ve daha uyguna sunuluyor. Balığı seven İzmir halkı, balık avlamayı da aynı oranda seviyor denilebilir. İzmir denizindeki bazı balıklar; Barbunya, Kefal, Hamsi, Mırmır, Mercan, Uskumru, Karagöz, Çipura, Levrek, Palamut, Torik, Dil balığı, İstavrik, Isparoz ve Mercan gibi daha onlarca çeşidi mevcut oluyor. Bunların yanında ahtapot, karides, kalamar ve mürekkep balığı (sübye) gibi deniz ürünleri de oldukça fazla oluyor. İzmir ilindeki bu balık çeşitliliği nedeniyle fiyatlar oldukça farklılık gösteriyor. İzmir balık fiyatları uygun olan balıklarla tüketicinin yüzünü güldürüyor. İzmir halkı balık yememin yanında avlanmayı da seviyor. Balık avlama için turlar düzenleniyor?

İzmir Balık Avı Turları?

İzmir’de balık avlanmayı sevip denize açılacak sandal, tekne gibi araçlara sahip olmayanlar İzmir balık turlarına katılıp avcılık yaparak keyifli vakit geçiriyor. Bu turlara sadece balık avlamak amacıyla değil denizin tadını çıkartıp enfes, taze balıklar tüketmek içinde katılım sağlanıyor. Sabahın erken saatlerinde hareket eden tekneler balık meralarına uğruyor. Avlanmak isteyenler oltaları ile balık yakalayabiliyor. Tekne büyüklüğü firmalar arasında farklılık gösteriyor, tabi fiyatlarda bu gibi sebeplerle değişime uğruyor. Tekne içi hizmetler sınırsız çay veren de var öğle yemeği hizmeti veya servis hizmeti sunanlarda bulunuyor. Tercih size kalıyor. Hafta sonu ve hafta içi hizmet veren firmalar görülüyor. Tekne balık avı turları ortalama olarak yetmiş Türk lirasından başlayıp iki yüz Türk lirasına ulaşıyor.

İzmir Balık Halleri Nerede?

İzmir balık halleri, İzmir balık fiyatlarının en uygun fiyata balık satılan yerler oluyor. Balık toptancıları, üreticileri ve balığı birinci elden satın almak isteyen vatandaşlar balık hallerinde bir araya geliyor. İzmir balık fiyatlarıyapılan mezatla uygun fiyatlarla alıcı buluyor. İzmir balık hali Buca/ Kaynaklar başta olmak üzere İzmir’in farklı konumlarında varlığını sürdürüyor. Deniz kıyısına uzak Buca bölgesine gitmek istemeyen daha küçük balıkçılar satışlarını pazarlarda gerçekleştiriyor. En çok bilinen bir başka balık hali de Çiğli belediyesine bağlı hizmet gösteren Sasalı Su Ürünleri Kooperatifi oluyor. Burada yapılan mezatlarla İzmir balık fiyatlarının aşağısında balık alınabiliyor. Islak pazarlarda olarak geçen balık pazarları ve halleri yoğun balık kokuları barındırıyor. Bu kokular sizi rahatsız ediyorsa izmir balık fiyatları listesini sizler için derledik. İzmir balık fiyatlarılistesine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)