İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sebze-Meyve Fiyatları
  3. Mandalina Fiyatları

Mandalina Fiyatları

mandalina fiyatları

Mandalina meyvesii, citrus cinsine aittir. Antik Çin’de ortaya çıktıklarına inanılıyor, mandalina ismini almasında ise Çin’in etkisi büyük. Kabukları koyu turuncu renktedir ve içindeki tatlı, sulu kısımları korur.

Mandalina, küçük ila orta büyüklükteki narenciye ağaçlarında çiçeklenir. Olgunlaştıkça koyu yeşilden tanınabilir. Sonrasında turuncu rengine dönüşürler ve yaklaşık 4 ila 8 cm genişliğe kadar büyürler.

“Mandalina portakalları” olarak adlandırılan bir meyveyi daha duyabilirsiniz, ancak bu doğru bir açıklama değildir. Turuncu bir dış cepheyi paylaşsalar da, mandalina, Citrus sinensis’e ( Citrus sinensis) ait olan portakallardan farklı bir narenciye türüdür.

Portakalların aksine mandalina yuvarlak değildir. Aksine, dikdörtgen şeklindedirler, üstü ve altı düzleştirilmiş bir küreyi andırırlar. Ayrıca soyulması daha kolaydır.

Peki, günümüzde bu oldukça popüler meyvenin fiyatları ne durumda? Mandalina fiyatları güncel olarak ne kadar? En ekonomik mandalina fiyatları ile nereden mandalina satın alabilirsiniz? En güncel ve ekonomik mandalina fiyatları nedir? En uygun mandalina fiyatları ve mandalina fiyatları konusunda bilmeniz gerekenler nelerdir?

Güncel Mandalina Fiyatları

Kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden olan mandalina hem mandalina fiyatları hem de sağlığa olan pozitif faydalarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. İçinizi soğutan kış aylarında neredeyse her manav reyonunda kolaylıkla bulabileceğiniz erişilmesi kolay olan mandalina, birçoğumuzun en çok sevdiği meyvelerden biri. Tatlı ve kurabiyeler ile de harika uyum sağlayabilen bu lezzetli meyve mandalina fiyatları konusunda oldukça kafa karıştıran meyvelerden bir diğeri.

Peki, en güncel mandalina fiyatları nedir? En ekonomik ve güncel mandalina fiyatları nedir? En ekonomik mandalina fiyatları ile nereden mandalina satın alabilirsiniz? Mandalina fiyatları ile alakalı bilmeniz gerekenler nelerdir?

  • 2021 yılı itibariyle market zincirleri güncel mandalina fiyatları ortalaması 10 – 15 TL arasında değişmektedir.
  • 2021 yılı itibariyle market zincirleri güncel mandalina fiyatları ortalaması 10 – 15 TL arasında değişmektedir.

En güncel mandalina fiyatları detaylarının bu fiyat aralıklarında değiştiğini bilmelisiniz. Siz de bütçenize uygun olan alternatifi tercih ederek bu lezzetli ve sağlığa faydalı meyveden yararlanabilirsiniz.

Mandalina Sağlığa Faydaları

1.     Bağışıklık sistemimizi güçlendiren C vitamini barındırır

Mandalinanın C vitamini içeriği herkes tarafından bilinir. Mandalinadaki C vitamini portakaldakinden biraz daha düşük olsa da, günde iki veya üç parça yemek soğuk algınlığı, grip ve enfeksiyonları önlemeye yardımcı olabilir.

Anti-enfeksiyon kapasitesi antikor oluşumunu tetikleyebildiğinden, kış aylarında ve mevsimsel değişikliklerde tüketimi şiddetle tavsiye edilir.

2.     Fiziksel efordan sonra iyileşme için yardımcı olur

İçerdiği bol miktarda mineral ve vitamin nedeniyle, büyük fiziksel efordan sonra tüketildiğinde çok faydalı olabileceğinden mandalina sporcular için en çok tavsiye edilen meyvelerden biridir.

C vitamini içeriğine karotenoid ve potasyum eklememiz gerekir. Bu kombinasyon, egzersiz sırasında kaybedilen minerallerin ve sıvıların hızlı bir şekilde değiştirilmesini sağlar.

3.     İdrar söktürücü etkisi vardır

Mandalina tüketmek ayrıca vücudumuzdaki ürik asit seviyelerini düşürmeye yardımcı olur. Yüksek su, potasyum ve sitrik asit içeriği idrar söktürücü etkiye sahiptir ve ürik asit ve tuzların atılmasını kolaylaştırır. Ayrıca idrarın alkali olmasına izin verir ve idrar yolunun iyi durumda kalmasına yardımcı olur.

4.     Kolesterolün kontrolüne izin verir

Mandalinadaki pektin, zararlı kolesterolü (LDL) önemli ölçüde düşürür, kardiyovasküler problem riskini azaltır ve iyi kolesterolü destekler.

Mandalina, serbest radikallerle savaşarak kolesterolü kontrol etmeye yardımcı olur. Bu serbest radikaller kolesterolü oksitleyebilir ve aynı zamanda arterlere yapışmasını sağlayabilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap