İlginizi Çekebilir
Balık Hal Fiyatları
  1. Ana Sayfa
  2. Balık ve Deniz Ürünleri Fiyatları
  3. Barbunya (Barbun) Fiyatları

Barbunya (Barbun) Fiyatları

barbun

   Balıklar günümüzde en çok tüketilen ürünlerin ilk sıralarında yer almaktadır. Kendilerine has lezzetleri ve insan sağlına olan ffaydalarından kaynaklı olarak her yıl binlerce ton balık tüketimi olmaktadır. Bilindiği üzere yüzlerce farklı balık çeşidi günümüzde reyonlarda yerini almaktadır. Bu balık çeşitlerinden birisi de şüphesiz ki Barbunya (Barbun) balığıdır. Barbun balığı günümüzde oldukça sık tüketilen balıklardan birisidir. Bu balık çeşidi kendine has bir lezzete sahiptir. Bu yüzden diğer balıklardan çok daha farklı bir konuma yerleştirebiliriz.

Güncel Barbun Fiyatları

   Barbun balığı her ne kadar çok tüketilse de bazen fiyatlarına erişebilmek mümkün olmamaktadır. Bundan kaynaklı birçok birey barbun balık fiyatları üzerine araştırmalara yapmaktadır. Barbun fiyatları günümüzde oldukça farklılık göstermektedir. Bu fiyat farklığının çeşitli gerekçelerini olduğunu ve duruma göre değişebildiğini belirtmekte fayda var. Barbun fiyatları diğer balıklara göre çok daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bunun sebebi ise barbun balığının denizin ötesinde okyanuslarda ve derin bölgelerde yaşıyor olmasıdır. Yani barbun avlamak isteyen balıkçı diğer balıklara nazaran daha fazla açılması gerekmektedir. Bundan kaynaklı olarak ekstra ücretlendirmeler eklenmektedir.

Barbunya (Barbun) Fiyatları Nasıl Belirlenir?

   Bilindiği gibi Barbun balıkları belirli dönemler içerisinde farklı fiyatlar üzerinden reyonlara dizilmektedir. Bu fiyat farklığının üzerinde farklı etkenlerin olduğu aşikardır. Fakat temel olarak barbun balığının nadir bulunması ve özel bir balık olması; kendisini diğer balıklardan ayrı bir yere taşımaktadır. Bu yüzden farklı fiyat politikalarının uygulandığı ve çeşitli işlemlerin yapıldığı bilinmektedir. Genel olarak barbun fiyatları belirlenirken şu detaylar göz çarpmaktadır;

–          Nadir Balık

Barbun balığı piyasada oldukça nadir bulunmaktadır. Haliyle piyasada az olan ürün ortalamanın üzerinde bir fiyat üzerinde reyonlara dizilmektedir. Keza barbun balığının fiyatı üzerinde en etkili olan detay; oldukça nadir bulunan bir balık çeşidi olmasıdır. Elbette doğru bir avlama yöntemi ve geniş bir zaman ayrılması durumunda piyasada biraz daha arttırılabilir.

–          Özel Balık

Barbun balığı oldukça özel bir balıktır. Bu özelliği fark etmek için balığı görmeniz bile kafidir. Eti dolgun bir balık olmasının yanı sıra insan sağlığına eşsiz faydaları bulunmaktadır. Bu yüzden günümüzde birçok kişi ısrarlar barbun balığını tüketmektedir. Bağışıklık sisteminin etkisi ve kalp rahatsızlığı için oldukça faydalıdır. Barbun balığının özel olması ve diğer balıklardan farklı özellikler taşımasından kaynaklı fiyatı da etkilenmektedir.

–          Zor Avlanması

   Barbun balığı avlanabilmesi için oldukça fazla denize açılmak gerekmektedir. Bu durumda da ekstra iş gücü, zaman, mazot ve buna benzer ihtiyaçlar doğmaktadır. Zor avlanabilmesinden kaynaklıda fiyatına doğrudan bir etki etmektedir. Barbun balıkları denizin derinlerinde yaşamaktadırlar. Belirli dönemler içerisinde derinlikten ayrılmaktadırlar. Bu detaylar fiyat üzerinde etken olabilmektedir.

–          Ekonomik Koşullar

   Ülke ekonomisi ve balık piyasasındaki ekonomik faaliyetler, detaylarda barbun balığı fiyatları üzerinde oldukça etkili olabilmektedir. Örneğin balıkçının mazotu dolar ile alması gibi bir gerçeklik bulunmaktadır. Doların yükselmesi durumunda balıkçının da gideri çoğalmış olacaktır. Balıkçı, avını gerçekleştirmek ve para kazanmak için zam yapacaktır. Bu durumda da barbun fiyatları üzerinden farklılık gözlemlenecektir.

En Ucuz Barbun Nerede Bulunur?

   En ucuz barbun balığını satın almak istiyorsanız, ilk gitmeniz gereken adres balık pazarlarıdır. Balık pazarları üzerindeki tüm balıklar, market fiyatlarından farklılık göstermektedir. Daha uygun fiyatlar üzerinden satılmasının yanı sıra daha taze baıklara erişim söz konusudur. Markette dondurulmuş hazır barbun bulmak hem zordur hem de bulunduğunda bayatlamış olacaktır. Balık pazarlarında taze bir şekilde satıldığını unutmamakta fayda var.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap