İlginizi Çekebilir
pomelo
  1. Ana Sayfa
  2. Sebze-Meyve Fiyatları
  3. Erik Fiyatları

Erik Fiyatları

erik fiyatları

Erikler yuvarlak şekildedir ve belirgin bir karıklara sahiptir. Eriklerin tadı tatlı, sulu ve yumuşak, kabarık bir kıvama sahiptir. Genellikle yetiştirilmesi zordur. Eriklerin rengi mavi, kırmızı, mordan siyaha kadar değişir. Bazı marketlerde kırmızı ve sarı çeşitleri de mevcuttur. Erikler genellikle biraz daha koyu, mavimsi-mor renktedir. Şekilleri daha küçüktür, oldukça uzundur ve uçları sivridir. Sarı eti daha sıkı, daha kuru ve tatlı ve ekşi bir tada sahiptir. Çekirdekten çok kolay ayrılabilir. Karık çok daha az belirgindir ve bazı meyvelerde neredeyse hiç görülmez.

Erikin eti genellikle kırmızıdır ve erikten çok daha tatlıdır. Erikler genellikle parlak bir kabuğa sahiptir ve eriklerin aksine kırmızı, sarı ve yeşil renklerde de mevcuttur: Bu nedenle renkli tabak hazırlamak için de güzel bir renktir. Hem erik hem de erik ağaçları 6 metreye kadar yüksekliğe ulaşır ve Avrupa, Kuzey Amerika, Afrika ve Batı Asya bölgesinde bulunabilir.

Erikler genellikle birbirleriyle karıştırılır, ancak açık farklılıklar vardır: bazı erikler uzamış, bazı erikler daha düzgün yuvarlaktır. Ek olarak, erikler genellikle ince, beyaz bir koruyucu doğal meyve balmumu tabakasıyla kaplanır. Öte yandan eriklerin etinde sürekli bir oluk veya dikiş vardır. Eriklerin eti genellikle bazı eriklere göre daha sert ve kurudur ve çekirdek uzundur. Erikler arasında tat açısından da farklılıklar vardır: Bazı erikler tatlı ve ekşi bir tada sahipken, bazı eriklerin daha sulu eti daha tatlıdır.

Peki, günümüzde bu oldukça popüler meyvenin fiyatları ne durumda? Erik fiyatları güncel olarak ne kadar? En ekonomik erik fiyatları ile nereden erik satın alabilirsiniz? En güncel ve ekonomik erik fiyatları nedir? En uygun erik fiyatları ve erik fiyatları konusunda bilmeniz gerekenler nelerdir?

Güncel Erik Fiyatları

Erik coğrafyamızda ve ülkemizde en çok tüketilen, sevilen ve satın alınan meyvelerden biridir. Uygun ve ekonomik erik fiyatları ile kolaylıkla bulunabiliyor olması, sağlığa olan faydaları ve tadının gerçekten lezzetli olması onu en çok tüketilen meyvelerden biri yapıyor. Siz de erik satın alarak eriğin hem muhteşem lezzetini hem de sağlığa olan faydalarını deneyimlemek istiyor iseniz en ekonomik erik fiyatları ile ilgili bilgileri merak ediyor olablirsiniz. Bunun gayet normal olduğunu bilmelisiniz.

Erik fiyatları eriğin türüne, lezzetine, boyuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca bazı alternatifleri tercih ederek daha ekonomik erik fiyatları ile erik satın alabileceğinizi bilmelisiniz.

Peki, en güncel erik fiyatları nedir? En ekonomik erik fiyatları nedir? En ekonomik erik fiyatları ile nereden erik satın alabilirsiniz? Dilerseniz erik fiyatları ile alakalı en güncel bilgileri size sunalım:

  • 2021 yılı Nisan ayı itibariyle market zincirleri güncel erik fiyatları ortalaması 10 – 15 TL arasında değişmektedir.
  • 2021 yılı Nisan ayı itibariyle market zincirleri güncel erik fiyatları ortalaması 10 – 15 TL arasında değişmektedir.

2021 yılı Nisan ayı itibariyle güncel erik fiyatları bu seviyelerde seyretmektedir. Siz de dilediğiniz alternatifi tercih ederek bütçenize uygun erik fiyatları ile bu meyveye erişebilirsiniz.

Eriğin Sağlığa Faydaları

Hücre Hasarını Azaltır

Erikte bulunan C vitamini, insan sağlığı açısından oldukça faydalı ve önemli bir vitamindir. C vitamini, hücreleri onarmak, bağışıklık sistemini desteklemek ve yaşlanma sürecini yavaşlatmaktan sorumlu, suda çözünen önemli bir vitamindir.

Erikler ayrıca antioksidan etkiye sahip olan bitkisel besinler, özellikle fenoller içerir.

Kalp Sağlığını İyileştirin

Erikler, kardiyo koruyucu olduğu ve kötü kolesterolü düşürmede yardımcı olduğu bilinen çözünür lif içerir.

Erikler üzerinde yürütülen bazı deneyler, erik tüketmenin zihinsel işlev, kemik sağlığı ile alakalı veriler ve kalp ile alakalı tehlikeler ile alakalı olduğunu da göstermiştir.

Düşük Diyabet Riski

Üç kohort çalışmasından elde edilen sonuçlar, belirli bütün meyvelerin daha fazla tüketilmesinin, daha düşük tip 2 diyabet riski ile önemli ölçüde ilişkili olduğunu göstermiştir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap