İlginizi Çekebilir
Fiğ Fiyatları
  1. Ana Sayfa
  2. Sebze-Meyve Fiyatları
  3. Graviola Meyvesi Fiyatları

Graviola Meyvesi Fiyatları

graviola meyvesi

Graviola (annona muricata), Amerika’nın bazı tropikal bölgelerine özgü birçok biyoaktif bileşiği olan küçük, yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Beyaz etli, sarı-yeşil renkli, iri, kalp şeklinde yenilebilir bir meyve üretir. Brezilya’da bu meyvenin meyve suyu, Guanábana olarak bilinen popüler bir içecektir.

Batı’da son zamanlarda popüler hale gelmesine rağmen, Graviola’nın yaprak, gövde, kök, ağaç kabuğu ve tohumlarının tümünün geleneksel olarak kullanıldığı, eski bitkisel ilaçlar ve tedavilerde uzun bir geçmişi vardır. Antik çağlardan beri, Graviola’nın sağladığı sağlık yararlarına katkıda bulunan vitamin ve mineraller açısından zengin olduğu biliniyor.

https://www.youtube.com/watch?v=xbEbCK7Nugw

Harika görünümü ve sağlığa olan faydaları graviola meyvesi ile alakalı en çok yöneltilen sorulardan birinin fiyatları ile alakalı olmasına sebebiyet veriyor. Çünkü bu harika meyveyi daha iyi tanıyınca siz de kesinlikle onu almak isteyeceksiniz. Peki, graviola meyvesi fiyatları nedir? En ekonomik graviola meyvesi fiyatları nedir? En ucuz ve ekonomik graviola meyvesi fiyatları nerededir?

Güncel Graviola Meyvesi Fiyatları

Graviola meyvesi fiyatları bu meyvenin sağlığa olan fiyatlarının yanında ne kadar önemsiz bir detay olsa da çoğu kişinin kafasını kurcalamaktadır. Graviola meyvesi fiyatları ve ekonomik graviola meyvesi fiyatları gibi aramalar son dönemde internet üzerinde en çok yapılan aramalardan bazılarıdır. Dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de organik ve sağlıklı beslenme trendi büyük bir yükseliş yaşamaktadır.

Bu beslenme tarzına yönelik en çok tercih edilen meyvelerden bir tanesi de şüphesiz ki graviola meyvesi olmaktadır. Peki bu meyvenin fiyatları nasıldır? Graviola meyvesi fiyatları nedir? Graviola meyvesi fiyatları neye göre değişkenlik gösterir?

  • 2020 yılı Ocak ayı itibariyle graviola meyvesi fiyatları kilogram başına semt pazarlarında 5 – 10 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • 2020 yılı Ocak ayı itibariyle graviola meyvesi fiyatları kilogram başına market zincirlerinde 8 – 14 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Siz de bu graviola meyvesi fiyatları ile bu harika meyveyi satın alabilir ve sağlıklı beslenme yolunda emin adımlar atabilirsiniz.

 

Graviola Meyvesi Sağlığa Faydaları

Antioksidanların kaynağı

Graviola sadece bol miktarda vitamin ve mineral içermekle kalmaz, aynı zamanda gövdesi, kabuğu ve yaprakları antioksidanlar bakımından zengindir ve vücudun hücrelerin serbest radikal hasarına karşı savaşmasına yardımcı olur.

Kan şekerini düzenleyebilir

Graviola’daki bazı bileşenler, kan şekeri seviyelerini düzenlemeye ve ani artışları önlemeye yardımcı olabilecek fitokimyasalları içerir. Sağlıklı bir kan şekeri seviyesini korumak önemlidir çünkü kalp gibi önemli organlara kan sağlayan damarları korumaya yardımcı olabilir.

Enerji seviyelerine katkıda bulunur

Graviola, her biri normal enerji seviyelerine ve yorgunluk ile bitkinliğin azaltılmasına katkıda bulunan B1 ve B2 Vitaminleri ile magnezyum içerir. Eğer tüketiyorsanız, bunlar doğal olmayan kafein kaynaklarına (örneğin enerji içecekleri) çok daha sağlıklı bir alternatiftir. Doğal olarak uyanık kalmanıza yardımcı olabilir.

Bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur

Vücudun herhangi bir pislikle savaşmasına ve hastalıkları uzak tutmasına yardımcı olmak için sağlıklı bir bağışıklık sistemi şarttır. B1 Vitamini ve çinko (ikisi de Graviola’da bulunabilir) bağışıklık sistemine yardım eli uzatabilir.

Kas fonksiyonuna yardımcı olur

İnsan vücudundaki kasların sayısı 640 ile 850 arasında değişebilir. Bu, desteklenmesi gereken çok fazla kası ifade eder! Bilmiyor olsak bile kaslarımızı her zaman kullanırız, bu yüzden ihtiyaç duydukları desteğe sahip olmalarını sağlamak çok önemlidir. Graviola, her ikisi de normal kas fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunan potasyum ve kalsiyum içerir.

Çok amaçlıdır

Bitkinin tüm kısımları önemli sağlık yararları sunarken, meyvede ve yaprakta bulunanlar biraz farklıdır. Genel bir kural olarak, Graviola meyvesinin vitamin ve mineral bakımından yüksek olduğu ve kemik sağlığı için faydalı olduğu söylenir. Graviola meyvesinin konsantre suyundan elde edilen toz özü içeren haplar oldukça popülerdir.

Graviola yaprağının antioksidan bakımından yüksek olduğu söyleniyor. Ayrıca iltihaplanmanın ve serbest radikallerin azaltılmasına da yardımcı olabilir. Neden saf graviola yaprağı ve sapı içeren hapları veya saf Graviola yaprağı içeren ağartılmamış çay poşetlerini denemiyorsunuz?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap