İlginizi Çekebilir
aronia-742f
  1. Ana Sayfa
  2. Sebze-Meyve Fiyatları
  3. Hindiba Fiyatları

Hindiba Fiyatları

hindiba fiyatları

Hindiba yapraklı bir sebzedir. İki yaygın hindiba türü vardır: kıvırcık hindiba ve Belçika hindiba. Kıvırcık hindiba, sebzenin dış tarafında kıvırcık parlak yeşil yapraklara sahiptir. Bir Belçikalı hindiba uzun, geniş yapraklı dikdörtgendir. Kökler beyazdır ve yapraklar ucuna doğru sarımsı yeşile döner. Bu tür hindiba, sağlam, gevrek yapraklara sahiptir. Yüksek kaliteli Belçika hindiba, sağlam bir tabanın etrafında sıkı yapraklara sahiptir.

Çiğ hindiba, diğer yapraklı sebzelere benzer şekilde acı bir tada sahiptir. Pişirildiğinde tadı oldukça güzeldir.

Hindiba’nın çiğ veya pişmiş şekilde tadını çıkarabilirsiniz. Çiğ Belçika hindibasını yemeye hazırlamak için, yaprak sebzeden ayrılıncaya kadar yaprağı kökün yakınına çekin. Güçlü dokuları ve acı tadı nedeniyle hindiba yaprakları salataların temelini oluşturur. Çıtır yapıları, cipsler için harika bir alternatif olmalarını sağlar ve humus soslarla iyi ikili olurlar. Hindiba için yaygın pişirme yöntemleri arasında kızartma, kavurma, ızgara ve buğulama bulunur. Gruyère ve keçi peyniri gibi peynirler hindiba yaprakları için yaygın olarak kullanılan malzemelerdir. Hindiba yaprakları prosciutto, jambon ve karides gibi farklı etlerle iyi kombinlenebilir.

Peki, hindiba fiyatları nedir? En ekonomik  hindiba fiyatları nerededir? En uygun ve en ekonomik hindiba fiyatları ile nereden hindiba satın alabilirsiniz? Hindiba fiyatları gibi önemli bir detayı belirleyen etkenler nelerdir?

Güncel Hindiba Fiyatları

Hindiba Türkiye’de en çok tercin edilen sebzelerden biridir. Siz de ekonomik hindiba fiyatları ile hindiba sebzesini satın alarak kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığına oldukça pozitif faydalar sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hindiba satın almak ve dilediğiniz şekilde tüketmek. Bu sebzeyi en ekonomik hindiba fiyatları ile satın almak istiyorsanız size belirtmemiz gereken bir detay var.

Market zincirleri gibi alternatifler yerine semt pazarlarını tercih etmelisiniz. Böylelikle en ekonomik hindiba fiyatlarına en kolay şekilde erişebilirsiniz.

  • 2020 yılı Ocak ayı itibariyle hindiba fiyatları kilogram başına semt pazarlarında 3 – 9 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • 2020 yılı Ocak ayı itibariyle hindiba fiyatları kilogram başına market zincirlerinde 4 – 11 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Bu hindiba fiyatları ile hindiba satın almak istiyorsanız dilediğiniz alternatifi tercih edebilirsiniz.

Hindiba Sağlığa Faydaları

Hindibanın faydaları arasında kilo kaybına yardımcı olan, k vitamini bolluğu sağlayan, kan şekeri seviyelerini düzenlemeye ve diyabeti önlemeye yardımcı olan, iyi bağırsak hareketleri sağlayan, sağlıklı bir hamileliği teşvik eden, ağız sorunlarını önleyebilen, uykusuzluğun şiddetini azaltan düşük kalorili yiyecekler bulunur. Görme yeteneğini geliştirmeye yardımcı olur, anoreksiyanın iyileşmesine yardımcı olur.  Hindiba salatası karaciğerinizi detoks eder, psikolojik sağlığınızı yönetir ve safra kesesi taşlarının önlenmesine yardımcı olur.

İnsanların genellikle sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamaya çalıştıkları, sağlık bilincine sahip bir çağda yaşadığımızı hepimiz biliyoruz. Sağlık hakkında konuşurken, birçok sağlık yararına sahip sebze olan Hindiba’dan bahsetmekten kaçınmak imkansızdır.

Hindiba Kilo Vermeye Yardımcı Olan Düşük Kalorili Bir Gıdadır!

Hindiba, düşük kalorili iyi bilinen bir sebzedir; Ayrıca kilo vermeye yardımcı olduğu da bilinmektedir. Bunun nedeni, 50 gram doğranmış Hindiba’nın kabaca 8,6 kaloriden oluşması! Şaşırtıcı derecede düşük bir miktar!

K Vitamini Hindiba’da Bolca Bulunur!

K vitamini, kan pıhtılaşmasına ve genel sağlığa yardımcı olduğu için vücudun çalışması için gereklidir. Yaşamın ilerleyen dönemlerinde osteoporozu önlemek için çok önemli olmasının yanı sıra, K vitamini de kanseri önlemek için kullanılır. Hindiba, K Vitamini eksikliklerinde çok yardımcı olan K Vitamini açısından zengin bir sebzedir.

Hindiba, Kan Şekeri Düzeylerini Düzenlemeye ve Diyabeti Önlemeye Yardımcı Olur

Hindiba gibi yüksek lifli gıdalar ve diyabetin önlenmesi ile ilgili çok sayıda çalışma yapılmıştır. Hindiba, kan şekeri seviyelerini ve kolesterolü düşürmeye çalışırken kesinlikle kullanılabilir! Hindiba, arterleri ve kan damarlarını esnek tutmaya yardımcı olan birçok polifenole sahiptir.

Hindiba Nasıl Yenir, Hindiba Tarifleri

Karamelize Hindiba Tarifi

Hindiba Salatası Nasıl Yapılır?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap