İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sebze-Meyve Fiyatları
  3. İncir Fiyatları

İncir Fiyatları

incir fiyatları

İncir ağacı (Ficus carica) meyveleri nedeniyle genellikle basitçe incir olarak adlandırılır ve Küçük Asya’dan gelir. Yeryüzündeki en eski ekili ve faydalı bitkilerden biridir ve tüm dünyada oldukça popülerdir. İncir ağaçları tatlı, yenilebilir, yeşil veya mor meyveleri nedeniyle değerlidir. Saksıda dekoratif yapraklı Akdeniz bitkileri iki ila üç metre yüksekliğe ulaşır. Çiçekler göze çarpmaz. Satın alırken, kendi kendine meyve veren çeşitleri aramanız sizin açınızdan iyi olabilir. Bavyera inciri olarak bilinen ‘Violetta’ çeşidi özellikle sağlam ve dayanıklıdır. Yetiştiriciye göre -20 dereceye kadar düşük sıcaklıklara dayanabilir. Michurinska çeşidinin en az onun kadar dayanıklı olduğu kabul edilir.

İncir – Genel Bilgiler

İncir ağaçları bahçeye veya saksılara dikilir. En iyi açık havada, tam güneşte, korunaklı alanda yaparlar. Bununla birlikte, bitkiler on yaşına kadar dona karşı hassastır. On santigrat derecenin altındaki sıcaklıklarda sürgünler donar ve kökler de zarar görür. Engebeli yerlerde, incir tesisi olarak ‘Violetta’ veya ‘Paradiso’ gibi sağlam çeşitlerin yetiştirilmesi bu nedenle daha iyidir.

Kaliteli saksı bitki toprağına ekilir. Tencerenin topunun diğer bitkiler tarafından gölgelenmesi incirler için en iyisidir. Ilıman yerlerde incirler yılda üç kez çiçek açar, ancak burada, bağcılık alanlarında bile, genellikle sadece ilk nesil meyve olgunlaşır. Küvette incir yetiştiren kış bahçesi sahipleri sonbaharda zengin bir hasat yapma şansı en yüksek olanıdır.

Peki, günümüzde bu oldukça popüler incirin fiyatları ne durumda? İncir fiyatları güncel olarak ne kadar? En ekonomik incir fiyatları ile nereden incir satın alabilirsiniz? En güncel ve ekonomik incir fiyatları nedir? En uygun incir fiyatları ve incir fiyatları konusunda bilmeniz gerekenler nelerdir?

Güncel İncir Fiyatları

Çoğumuzun tüketmeye bayıldığı meyvelerden bir diğeri, incir. Harika lezzeti sayesinde her gördüğümüzde karşı koyamadığımız bu meyve günümüzde ne yazık ki incir fiyatları nedeniyle oldukça büyük tartışma konusu oluyor. Eğer siz de incir fiyatları hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız olduğunu düşünüyor iseniz ve bu lezzetli meyveyi en ekonomik incir fiyatları ile ve en kaliteli şekilde tüketmek istiyor iseniz yazımızın bu bölümü oldukça işinize yarayacak.

Peki, en güncel incir fiyatları nedir? En güncel ve ekonomik incir fiyatları nedir? En ekonomik incir fiyatları ile nereden incir satın alınır? En kaliteli şekilde en uygun incir fiyatları ile nereden incir satın alabilirsiniz? İncir fiyatları neye göre belirlenir?

  •  

En güncel incir fiyatları yukarıda size sunmuş olduğumuz fiyat skalasına göre değişkenlik göstermektedir. Siz de bu incir fiyatları ile güvenle incir satın alabilirsiniz.

İncir Sağlığa Faydaları

İncirler sağlıklıdır, ancak aynı zamanda doyurucu, detoksifiye edici, bağışıklığı güçlendirici ve uyarıcı olan enerji açısından çok zengin meyvelerdir. Yüksek lif içeriği ve sayısız enzimleri sayesinde sindirim etkisine de sahip oldukları söyleniyor. Ilık süte batırılmış kuru incirlerin de boğaz ağrısı için harikalar yarattığı söyleniyor. İncir ağacının kabuğu ise diş ağrısına ve ayaklarda iltihaplanmaya yardımcı olur. Taze hasat edilmiş incir ve yapraklardan çıkan beyaz süt, halk hekimliğinde böcek ısırıklarını hafifletmek ve siğilleri gidermek için kullanılmaktadır.

Taze incir meyvelerinin yüzde 80’i sudan oluşur ve lif ve vitamin doludur. Yaklaşık yüzde 4,5 lifin yanı sıra, yaklaşık yüzde 12,9 karbonhidrat, yüzde 1,3 protein, yüzde 0,5 yağ ve yüzde 0,7 oranında kalsiyum, fosfor ve demir gibi mineraller sağlarlar. B1 vitamini bakımından da zengindirler.

Kuru incir, yüksek fruktoz içeriği nedeniyle doğal ve sağlıklı enerji kaynaklarıdır. Bu nedenle sporcular için ideal bir atıştırmalıktır ve sağlıklı bir enerji artışı sağlar. Ancak dikkatli olun: Şeker şekerdir ve sadece ölçülü tüketilmelidir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap