İlginizi Çekebilir
Çavdar Fiyatları
  1. Ana Sayfa
  2. Sebze-Meyve Fiyatları
  3. Papaya Meyvesi Fiyatları

Papaya Meyvesi Fiyatları

papaya

Papaya, tatlı ve sulu etinden dolayı sıklıkla tüketilen tropikal bir meyvedir. Bu meyvenin tohumları kurutulmuş olarak kullanılmaktadır. Taze meyve olarak yenir, pişirilir veya dondurma, serinletici içecekler ve jöleler gibi çeşitli ürünlerin işlenmesinde kullanılır. Düşük kalorili ve sindirimi yüksek bir meyvedir. Papayalar su bakımından zengin ve düşük kalorili olup, kalsiyum, fosfor ve demir gibi mineraller ile A ve C vitamini sağlar. Sindirimi kolaylaştıran bir enzim olan papain içerir.

Papaya, oval veya armut biçimli, 10 ila 20 cm arasında değişen ve genellikle 500 ila 1.000 g ağırlığında, tropikal bir meyvedir. Yeşil sarımsı ve turuncu renkli ince kabuklu bir meyvedir. Meyve eti kırmızı turuncu veya sarı renkli, tatlı ve çok suludur. Meyvenin içinde grimsi siyah tohumları içeren bir boşluk vardır.

Papaya, özü ve kurutulmuş tohumları için yetiştirilir. Olgun meyveler genellikle taze meyve olarak dilimler halinde, şeker ve limon suyu ile veya meyve salatalarında yenir. Yeşil papayalar pişirilir. Bu meyveden çeşitli yan ürünler yapılır: reçel, ikramlar, dondurmalar…

Peki, papaya meyvesi fiyatları nedir? En ekonomik papaya meyvesi fiyatları ile nereden papaya meyvesi satın alabilirsiniz? Papaya meyvesi fiyatları neye göre değişir? Papaya meyvesi fiyatlarını belirleyen detaylar nelerdir?

Güncel Papaya Meyvesi Fiyatları

Deneyimlediğiniz andan itibaren müdavimi olacağınız bir meyve olduğuna inandığımız papaya hakkında en çok yöneltilen sorulardan biri de şüphesiz ki papaya fiyatları ile alakalı sorular olmaktadır. Müthiş lezzeti, sağlığa olan pozitif faydaları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran papaya ekonomik papaya fiyatları ile nereden satın alınır? Dilerseniz hemen açıklayalım:

•             2021 yılı Ocak ayı itibariyle semt pazarlarında papaya meyvesi fiyatları 10 – 15 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

•             2021 yılı Ocak ayı itibariyle market zincirlerinde papaya meyvesi 7 – 19 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Siz de bütçenize en uygun yerel lokasyondan en ekonomik lime papaya meyvesi ile bu meyveyi satın alabilir, papaya meyvesi ile güne harika bir başlangıç yapabilirsiniz.

Papaya Meyvesi Sağlığa Faydaları

İyi göz sağlığı

Papayalar, göz sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olan bir antioksidan olan A Vitamini ile yüklüdür. A vitamini korneaları korur, antioksidanlar ise retinanın dejenerasyonunu azaltır. Nefis meyve, tam bir görme koruması sağlar ve hatta onu bir dereceye kadar iyileştirir. Sağlıklı bir papaya tüketimi, aslında görme duyunuzun bozulmasını engelleyebilir ve görüşünüzü mükemmel tutabilir.

Sindirime yardımcı olur

Meyvede bulunan su ve lif miktarı ile sindirime yardımcı olmaması şaşırtıcı olurdu. Bunun dışında papaya, yiyeceklerin parçalanmasına yardımcı olan ve sindirim sistemini döşeyen dokuları koruyan çok sayıda enzim içerir. Papaya’yı yemekten bir saat önce veya sonra yemek sağlıklı sindirime yardımcı olabilir ve vücudunuzun sorunsuz çalışmasına yardımcı olabilir.

Yaşlanma karşıtı

Deri, vücudunuzun en büyük organıdır ve vücudunuzun iç işleyişini yansıtır. Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için günlük diyetinize papaya ekleyin. A Vitamini, C Vitamini ve oldukça büyük bir antioksidan dozu sağlayan E vitamini ile doludur. Cildi daha sıkı ve parlak hale getirerek kırışıklıkları, sarkmaları ve donuklukları önler. Bu harika meyve cildiniz için harikalar yaratabilir ve doğal bir alfa-hidroksi asit kaynağıdır. AHA, ciltteki ölü hücre tabakasının birikmesini gidermeye yardımcı olur ve hücre dokularını canlandırarak daha kalın ve sıkı hale getirir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap