İlginizi Çekebilir
sardalya
  1. Ana Sayfa
  2. Balık ve Deniz Ürünleri Fiyatları
  3. Kefal Fiyatları

Kefal Fiyatları

kefal

Kefal fiyatları günümüzde birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Balıkların lezzetleri ve faydaları insanlar cezp eden nadir şeylerden birisidir. Bundan kaynaklı Türkiye mutfağı balık temelli birçok yemeğe sahiptir. Bu balıkların arasında bulunan ve eşsiz bir noktada bulunana Kefal balığı ise oldukça yüksek tüketiciye sahiptir. Kefal balığı fiyatları bu yüzden sıklıkla araştırılmaktadır. Alışveriş sırasında herhangi bir sürpriz yaşamamak için güncel Kefal fiyatlarını öğrenmek sizlerin avantajına olacaktır.

Kefal Balığı Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Günümüzde birçok kişi Kefal balığı fiyatları neye göre belirlendiğine dair araştırma yapmaktadır. İlk olarak Kefal fiyatları dönem, dönem farklılaşmaktadır. Bazen yüksek fiyatlar üzerinden satılırken, bazen de düşük fiyatlar üzerinde satılmaktadır. Bu farklığın birçok dolaylı ve doğrudan etkilerinin bulunduğunu söylemekte fayda var. Genel olarak Kefal balığı fiyatları üzerinde etkili olan detaylar ve baz alınan kriterler şu şekildedir:

–          Hangi Dönem Satıldığı

Bilindiği üzere balıklarında çeşitli dönemleri bulunmaktadır. Bu dönemleri hangi mevsimde bolluğa sahip oldukları, hangi mevsimde üredikleri gibi detaylardan oluşmaktadır. Hangi mevsimde balığı satın almanız doğrudan fiyatı üzerinde etkili olacaktır. Eğer ki avlanmaların olduğu ve balıkların bol olduğu bir dönemde Kefal balığı satın alırsanız; fiyatı üzerinde oldukça indirim olacaktır. Fakat diğer mevsimlerde alırsanız ve piyasada Kefal balığının sayısı oldukça azsa, satın alacağınız Kefal balığı fiyatı da oldukça yükselecektir.

–          Nerelerde Avlandığı

Kefal balığı fiyatı üzerinde doğrudan etkili olan önemli bir detay nerede avlandığıdır. Bilindiği gibi hangi bölgede balık avlanması gerçekleşiyorsa o belgede avlanan balığın fiyatı uygun olacaktır. Bazı bölgelerde (İç Anadolu, Güney Anadolu) coğrafi konumlarından kaynaklı balık avlanamaz. Akdeniz’de avlanan balık Güney Doğu’da yenmesi için nakliyesinin gerçekleşmesi gerekir. Nakliye işlemi de doğruda Kefal fiyatı üzerinde etkili olur. Bundan kaynaklı balığın nerede avlandığı ve nerede satıldığı fiyatı üzerinde oldukça etkilidir.

–          Ürün Kalitesi

Balıklarda kalite taze olup, olmaması ile alakalıdır. Her tüketici taze balık tüketmeyi tercih etmektedir. Dinlenmiş ve daha önceden avlanmış balıkların lezzetleri zayıftır. Bu yüzden insanlara taze balıklara yönelirler. Haliyle taze balıkların fiyatları farklı olur. Örneğin 2 gün önce avlanmış Kefal ile 1 hafta önce avlanmış Kefal balığı fiyatı aynı olamaz. Çünkü arada lezzet ve tazelik farkı vardır. Tabii bu kadar kısa sürelik farkı görselde herkesin anlayabilmesi biraz zordur.

–          Piyasa Koşulları

Piyasa koşulları, Kefal balığı üzerinde oldukça etkili olmaktadır. Koşullardan kastı piyasanın nabzı, balık stoku, balık sayısı ve tercih edilen balık çeşitleri gibi detaylardan oluşmaktadır. Kefal fiyatları üzerine pek yansımasa da dolaylı yollar üzerinden ufak, tefek fiyat eklentisi olabilmektedir. Bu yüzden piyasa koşulları da Kefal fiyatları üzerinde etkili olan unsurlardandır.

Uygun Fiyatlı Kefal Nereden Alınır?

Uygun fiyatlar üzerinden Kefal satın almak isteyen bireyler nerelerden alışveriş yapacağı hakkında soru işareti yaşamaktadır. İlk olarak bilinmesi gereken önemli bir detay, en ucuz balık satın almak için balık pazarına gitmeniz gerekir. Balık pazarlarında bulunan balıklar hem taze hem de uygun fiyatlar üzerinden satılmaktadır.

Balık pazarına gitmeden balık satın almak istiyorsanız yüksek ücretler ödemeye hazır olun. Marketlerde satın alacağınız Kefal fiyatları hem yüksektir hem de lezzeti zayıflamıştır. Çünkü dondurulmuş ve dış etkenlere maruz kalmış bir balık yemiş olacaksınız. Keza marketlerde satılan balıklar birçok işletmenin elinden geçtiği için fiyatları haliyle yüksek olmaktadır. Hem lezzetli hem uygun fiyatlı hem de taze balık tüketmek için balık pazarlarından şaşmamanız gerekir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap