İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kuruyemiş Fiyatları
  3. Pikan Cevizi Fiyatları

Pikan Cevizi Fiyatları

pikan cevizi fiyatları

Pikan cevizi, tüm dünyada yüzyıllar öncesinden beri bilinen popüler yenilebilir ağaç fıstıklarından biridir. Kuzey Amerika’da doğal olarak büyüyen tek büyük ağaç fıstığı olarak, ceviz en değerli Kuzey Amerika fıstığı türlerinden biri olarak kabul edilir. “Pikan” adı, “kırılması için bir taş gerektiren tüm kuruyemişleri” tanımlamak için kullanılan, Algonquin kökenli bir Kızılderili kelimesidir.

Pikan cevizleri, optimum sağlık için gerekli olan, sağlığa yararlı birçok besin, mineral ve vitaminle zenginleştirilmiştir. Besin açısından yoğun cevizler, A vitamini, E vitamini, folik asit, kalsiyum, magnezyum, fosfor, potasyum, birkaç B vitamini ve çinko dahil olmak üzere 19’dan fazla vitamin ve mineral içerir. 30 gram pikan cevizi, lif için önerilen Günlük Değerin yüzde 10’unu sağlar. Cevizler ayrıca çok az karbonhidrat içeren ve kolesterol içermeyen doğal, yüksek kaliteli bir protein kaynağıdır. Ayrıca doğal olarak sodyum içermezler, bu da onları tuz veya sodyum kısıtlı diyet uygulayanlar için mükemmel bir seçim haline getirir. Cevizler çoğunlukla doymamış, kalp sağlığına uygun yağ içerir.

Bu kuruyemişler nispeten kalori bakımından yoğundur ve günlük öğünlerinizi planlarken kalori içeriklerini göz önünde bulundurmalısınız. Pikan cevizi kalorileri hızla alınabilir. Bu nedenle bu cevizleri patates cipsi veya şeker çubukları gibi ikramların yerine koyun. Pikan cevizlerinin protein, lif ve yağ içeriği nedeniyle diğer yiyeceklerden daha uzun süre tok kalmanızı sağladığını fark edebilirsiniz.

Peki bu harika cevizleri nasıl fiyatlar ile satın alabilirsiniz? Pikan cevizi fiyatları nedir? Pikan cevizi satın alırken dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir? En ekonomik pikan cevizi fiyatları nerededir? Pikan cevizi fiyatları gibi önemli bir detayı belirleyen etkenler nelerdir? Pikan cevizi fiyatları ile alakalı bilmeniz gerekenler nelerdir?

Güncel Pikan Cevizi Fiyatları

Ülkemizde kolay bulunmayan fakat tüketen herkesin neredeyse müdavimi olduğu bu harika yemiş çeşidi en uygun pikan cevizi fiyatları ile nereden satın alınır? Bu soruyu merak etmiş olabilir veya pikan cevizi fiyatları ile alakalı genel bir bilgi almak istiyor olabilirsiniz. Tatlılarda yemeklerde, kurabiyelerde sıklıkla tüketilen bir kuruyemiş olan pikan cevizi fiyatları nedeniyle oldukça sık tartışma konusu olmaya devam etmektedir.

Kafanızdaki bu soru işaretini gidermek ve sizi pikan cevizi fiyatları ile alakalı bilgilendirmek adına yazımızın bu bölümünü pikan cevizi fiyatlarına ayırdık. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konuya girelim. Pikan cevizi fiyatları nedir? En ekonomik pikan cevizi fiyatları ile nereden pikan cevizi satın alınır?

  • 2021 yılı Mart ayı itibariyle pikan cevizi fiyatları kilogram başına lokal semt pazarlarında 10 – 20 TL arasında farklılık göstermektedir.
  • 2021 yılı Mart ayı itibariyle pikan cevizi fiyatları kilogram başına market zincirlerinde 20 – 35 TL arasında farklılık göstermektedir.

2021 yılı Mart ayı itibariyle güncel pikan cevizi fiyatları yukarıda belirtmiş olduğumuz gibidir. Siz de bu fiyat aralıklarıyla pikan cevizi satın alabilir ve hem kendinizi hem de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Pikan Cevizi Sağlığa Faydaları

Pikan cevizi, kuzey Meksika ve Güney Amerika Birleşik Devletleri’ne özgü bir ceviz ağacı türünden yetişen bir cevizdir. Somun, vitamin ve minerallerle dolu bir beslenme harikasıdır.

Dahası, çiğ cevizler kolesterolsüzdür, sodyum içermez ve karbonhidrat oranı düşüktür. Zengin tereyağlı tadı ve doğal tatlılığıyla lezzetli ve doyurucu bir atıştırmalık olurlar.

Sağlık yararları

Çiğ cevizler, enerji dolu ve tatmin olmanıza yardımcı olabilecek protein, sağlıklı yağlar ve lif içerir.

Kalp sağlığı

Cevizler, kan basıncını düşürmeye yardımcı olan iyi bir kalsiyum, magnezyum ve potasyum kaynağıdır.

Cevizlerde bulunan yağların çoğu, tekli doymamış yağ adı verilen sağlıklı bir türdür. Doymuş yağ oranı yüksek yiyecekler (patates cipsi gibi) yerine tekli doymamış yağ içeren yiyecekler yemek, kötü LDL kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olabilir. LDL kolesterolünüzü düşük tutmak, inme veya kalp krizi geçirme riskinizi azaltır.

Diyabet yönetimi

Araştırmalar, kuruyemişlerin diyabetli kişilerde kalp hastalığını önlemeye yardımcı olabileceğini göstermiştir.  20-30 gram fındık yemek, tok hissetmenize yardımcı olarak yüksek karbonhidratlı gıdalardan kaçınmanızı ve kan şekerini kontrol altında tutmanızı kolaylaştırır.

Cevizlerin glisemik indeksi çok düşüktür, bu da onları yemenin diyabetli kişilerde bile kan şekerinde artışa neden olmadığı anlamına gelir. Ceviz yemek, aynı öğünün bir parçası olarak yenildiğinde yüksek glisemik indeksli yiyeceklerin etkilerini bile dengeleyebilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap