İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kuruyemiş Fiyatları
  3. Yer Fıstığı Fiyatları

Yer Fıstığı Fiyatları

yer fıstığı fiyatları

Yer fıstığındaki yağların çoğu, “kötü” LDL kolesterolü düşürmeye yardımcı olabilecek kalp yararlarına sahip tekli ve çoklu doymamış yağlardır. Ve çok sayıda gözlemsel çalışma, yer fıstığı yemenin, özellikle kalp için birçok fayda ile ilişkili olduğunu bulmuştur.

Örneğin, 210.000’den fazla kişiyle yapılan bir 2017 yılı araştırması, haftada iki veya daha fazla porsiyon yer fıstığı yiyenlerin, yemeyenlere kıyasla kardiyovasküler hastalık riskinde yüzde 13 azalma yaşadığını buldu.

Birkaç çalışma, yer fıstığının bel çevrenize iyi gelebileceğini de bulmuştur. Bir 2017 araştırması günde belirli bir miktar yer fıstığı tüketen aşırı kilolu insanların kilo vermelerinin daha kolay olduğunu buldu. Peki, yer fıstığı fiyatları nedir? En ekonomik yer fıstığı fiyatları ile nereden yer fıstığı satın alınır? Yer fıstığı fiyatları ile alakalı bilmeniz gereken detaylar nedir? gibi soruların cevaplarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Güncel Yer Fıstığı Fiyatları

Sağlığa olan muhteşem faydaları ve uygun fiyatları ile dikkatleri üzerine çeken bir kuruyemiş olan yer fıstığı ile alakalı en çok sorulan sorulardan biri de yer fıstığı fiyatları olmaktadır. Yer fıstığı fiyatları ile alakalı sizinde merak ettiğiniz detaylar var ise yazımızın bu bölümü oldukça işinize yarayacak. Peki dilerseniz o mühim soruyu soralım, yer fıstığı fiyatları nedir? Güncel yer fıstığı fiyatları nasıl? En uygun yer fıstığı fiyatları ile nereden fıstık satın alalabilirsiniz? Dilerseniz hemen açıklayalım:

  • 2021 yılı Şubat ayı itibariyle yer fıstığı fiyatları kilogram başına lokal semt pazarlarında 10 – 20 TL arasında farklılık göstermektedir.
  • 2021 yılı Şubat ayı itibariyle yer fıstığı fiyatları kilogram başına market zincirlerinde 20 – 35 TL arasında farklılık göstermektedir.

Siz de yukarıda belirttiğimiz fiyat aralıklarında dilediğiniz alternatifi tercih ederek uygun yer fıstığı fiyatları ile yer fıstığı satın alabilirsiniz.

Yer Fıstığı Sağlığa Faydaları

Yerfıstığı Mükemmel Bir Biotin Kaynağıdır

Biotin teknik olarak B vitamini kompleksinin bir parçası olarak kabul edilir, ancak geçmişte H vitamini olarak da adlandırılmıştır. Biyotin, fizyolojik sağlığınız için son derece yararlı bir besindir. Biotin, genlerinizin ifadesini düzenleyen süreçler de dahil olmak üzere vücuttaki düzinelerce enzimatik reaksiyonda rol oynar.

Ön araştırma, biyotinin multipl skleroz, diyabet ve bazı beyin rahatsızlıklarının tedavisinde faydalı olabileceğini düşündürmektedirç Ek olarak, hafif biotin eksikliği bile doğuştan doğum kusurları riskini önemli ölçüde artırabileceğinden, hamile kadınlar için yeterli biyotin almak çok önemlidir. Yetişkinlerin günde 30 mikrogram biotin almaları önerilir. Çeyrek fincan fıstık porsiyonu 26 mikrogramdan fazlasını ve besin için günlük ihtiyaç miktarının (DV) % 88’ini içerir.

Yer Fıstığı Kalp Sağlığına Uygun Tekli Doymamış Yağlarla Dolu

Yer fıstığı genellikle yüksek yağ içeriği nedeniyle kötü bir şöhrete sahiptir. Bununla birlikte, yer fıstığındaki yağ türleri aslında en sağlıklı olanlardan biridir. Örneğin, yer fıstığı, zeytinyağına benzer bir profil olan % 80 doymamış yağ ila %  20 doymuş yağ içerir. Doymamış yağ türü, ağırlıklı olarak daha düşük kardiyovasküler riskle ilişkilendirilen tekli doymamış yağlardır. Diyetinizde bol miktarda tekli doymamış yağ almak, kanınızın iyi akmasını sağlayan ve kalp krizi veya felç riskinizi azaltan arter temizleme sürecini destekler.

Yer Fıstığı, Kırmızı Şarapla Aynı Antioksidanlardan Bazılarını İçerir

Antioksidanlar, hücrelerinize zarar verebilecek dengesiz moleküller olan serbest radikalleri nötralize eden bir molekül sınıfıdır. Aşırı serbest radikal aktivitesinin kanserli hücrelerin oluşumu için olası bir mekanizma olduğu ileri sürülmüştür, bu da bol miktarda antioksidan almanın kanser riskinizi azaltabileceği anlamına gelir.

Kırmızı şarap, antioksidan aktiviteleriyle bilinir ve güçlü antioksidan resveratrolün harika bir kaynağıdır. Hayvan çalışmalarında resveratrol, inme riskini azaltan artmış beyin kan akışı ile ilişkilendirilmiştir. Düzenli olarak yer fıstığı veya fıstık ezmesi yemek, resveratrol tüketiminizi artırabilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap