İlginizi Çekebilir
hurma fiyatları
  1. Ana Sayfa
  2. Kuruyemiş Fiyatları
  3. Kaju Fiyatları

Kaju Fiyatları

kaju fiyatları

Kaju fıstığı, başlangıçta Brezilya’ya özgü tropikal bir yaprak dökmeyen ağaçtan elde edilir. Bugün en çok kaju üreten ülkeler arasında Vietnam, Peru, Hindistan, Nijerya ve Fildişi Sahili bulunmaktadır.   Kaju hakkında garip olan şey, nasıl büyüdüğüdür. Kaju, bir mutfak fıstığı olarak kabul edilse de, botanik olarak aslında bir tohumdur.   Kaju (tohum), kaju elmasından gelir. Elma sarı renk ve çan şeklindedir. Görsel olarak dolmalık biberi andırır.

Kaju, tropikal kaju ağacındaki kaju elmasının dibinden büyüyen hilal şeklindeki bir kabukla kaplıdır. Kaju elmasının içindeki meyve suyu yerel olarak hasat edildiğinde meyve içeceği olarak kullanılır. Ancak meyvenin dışı çok kırılgandır ve nakliyeye dayanamaz. Yani, kajuları olabildiğince hızlı deneyimlemelisiniz. Bu lezzetli fındık, vitamin ve mineraller açısından zengindir: potasyum, manganez, fosfor, magnezyum, protein, demir, bakır, K ve B-6 vitaminleri, diyet lifi ve sağlıklı yağlar içerir. Kaju fıstığı kolesterol içermez.

Kaju dünyanın tropikal bölgelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve tavada kızartma, etli güveçler, çorbalar, tuzlu soslar ve sütlü tatlılar gibi çok çeşitli mutfak yemeklerinde servis edilmektedir. Kajular son derece çok yönlüdür ve peynir, dondurma, fındık ezmesi, krema, peynirli kek, sebze lazanya dahil sınırsız potansiyele sahip!

Bu potansiyel, çok yönlülüğü ve kajunun sağlığa olan muhteşem faydaları bazı soruların sorulmasını sağlıyor. O sorulardan biri de şüphesiz ki kaju fiyatları olmakta. Kaju fiyatları nedir? 2021 yılı Şubat ayı güncel kaju fiyatları nedir? En uygun kaju fiyatları ile nereden kaju satın alabilirsiniz? Öğrenmek için lütfen yazımızı okumaya devam ediniz.

Güncel Kaju Fıstığı Fiyatları

Ülkemizde ve bütün dünyada en çok tüketilen kuruyemişlerden biri olan kaju sağlığa olan muhteşem  faydaları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Günümzde kuruyemişler arasında internette en çok aratılan arama sorgularından biri kaju fiyatları olmaktadır. Eğer siz de kaju fiyatları ile alakalı bazı detayları merak ediyor iseniz yazımızın bu bölümünü okumaya devam ediniz.

  • 2021 yılı Mart ayından itibaren kaju fiyatları kilogram başına yerel semt pazarlarında 10 – 20 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • 2021 yılı Şubat ayından itibaren kaju fiyatları kilogram başına market zincirlerinde 20 – 35 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Evet, tam olarak bu fiyat aralıklarında kaju satın almayı deneyebilirsiniz. Market zincirleri yerine semt pazarları gibi yerel lokasyonları tercih ederek daha uygun fiyatlara kaju satın alabilirsiniz.

Kaju Sağlığa Faydaları

1. Kalp Sağlığı

Biyoteknoloji Bilgi Merkezi, vaka çalışmasında kuruyemişlerin kalp hastalığı gibi çeşitli rahatsızlıkları kontrol ederek sağlık için faydalı olabileceğine işaret etmektedir. Çalışmalar tutarlı bir şekilde, sağlıklı beslenme bağlamında fındık alımının kolesterol düşürücü bir etkiye sahip olduğunu ve oksidatif stres, iltihaplanma ve vasküler reaktivite üzerinde yararlı etkilere dair ortaya çıkan kanıtlar olduğunu göstermektedir. Kaju fıstığı LDL’yi düşürmeye ve HDL için taşıma kapasitesini artırmaya yardımcı olur.

2. Kan Hastalığını Önler

Kaju fıstığının düzenli ve sınırlı bir şekilde tüketimi kan hastalıklarının önlenmesine yardımcı olabilir. Kaju fıstığı, vücuttan serbest radikallerin atılmasında önemli rol oynayan bakır açısından zengindir. Bakır eksikliği, anemi gibi demir eksikliklerine yol açabilir. Bu nedenle diyetimiz önerilen miktarda bakır içermelidir. Ve kaju fıstığı iyi kaynağıdır.

3. Gözü Korur

Aşırı kirliliğe sahip şehir ortamında, gözlerimiz genellikle çeşitli enfeksiyonlardan muzdariptir. Kaju fıstığı, Zea Xanthin adı verilen güçlü bir antioksidan pigment içerir. Beslenme uzmanı Anju Sood, bu pigmentin retinamız tarafından kolaylıkla ve doğrudan emildiğini söylüyor. Bu pigment daha sonra retinamızın üzerinde zararlı UV ışınlarını önleyen koruyucu bir tabaka o

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap