İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kuruyemiş Fiyatları
  3. Kuş Üzümü Fiyatları

Kuş Üzümü Fiyatları

kuş üzümü 2

Kuş üzümü, sıcak yazlar ve soğuk kışlarla kuzey iklimlerinde büyüyen Ribes çiçekli çalı ailesinin üyesidir. Küçük meyveler gövdelerde kümeler halinde büyür ve bitkide olgunlaşmalarına izin verildiğinde çok lezzetlidirler. Kuş üzümü Avrupa’da uzun süredir yetiştirilmektedir. Danimarka, Almanya, Hollanda ve Birleşik Krallık’ta yaygındır. Birçok türü ise Kuzey Amerika’ya özgüdür. Kuş üzümü rengi koyu mordan (siyah kuş üzümü) parlak yakut kırmızısından neredeyse yarı saydam beyaza kadar değişir. Kurutulmuş siyah kuş üzümü, zante üzümleri ile karıştırılabilir. Zante üzümleri kuru üzümlerden daha küçüktürler ve derin bir meyve aromasına sahiptirler.

Taze kuş üzümü, yaban mersini gibi ve biraz böğürtlen veya ahududu gibi, tartlarda ve turtalarda ve sorbeler ve pudingler gibi diğer tatlılarda kullanılabilir. Kuş üzümlerini taze meyve salatalarında, özellikle de meyve karışımlarında veya tatlıları güzel renkleriyle süslemek için kullanabilirsiniz.

Siyah kuş üzümü, av eti ile de lezzetlidir ve genellikle ördek veya geyik eti ile eşleştirilmiş basit bir sosta pişirilir. Beyaz ve pembe kuş üzümü daha tatlıdır, daha hassastır ve çoğu zaman taze şekilde tüketilir.

Peki neredeyse her yiyecekle harika bir uyum sağlayan ve lezzeti ile deneyen herkesi müdavimi eden kuş üzümü fiyatları ne durumda? Kuş üzümü satın almak isterseniz bilmeniz gereken kuş üzümü fiyatları nedir? Kuş üzümü fiyatları gibi önemli bir detayı belirleyen etkenler nelerdir? Kuş üzümü fiyatları neye göre değişir ve en uygun kuş üzümü fiyatları ile nereden kuş üzümü satın alınabilir?ss

Güncel Kuş Üzümü Fiyatları

Kuş üzümü fiyatları kuş üzümünün sağlığa olan faydalarının ve çok yönlülüğünün dışında dikkatleri üzerine çeken bir başka detayıdır. Eğer siz de bu muhteşem meyveyi en ekonomik kuş üzümü fiyatları ile deneyimlemek istiyorsanız aşağıda size sunacağımız kuş üzümü fiyatları bilgilerini dikkate alabilir ve bu bilgilerin ışığında en kaliteli kuş üzümünü satın alma yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Kuş üzümü fiyatları konusunda dikkat etmeniz gereken bir detay belirtmemiz gerekirse o da şu olacaktır; Siz de  market zincirleri yerine yerel semt pazarlarınızı tercih ederseniz en ekonomik kuş üzümü fiyatları ile en kaliteli kuş üzüme sahip olabilirsiniz. Peki, kuş üzümü fiyatları nedir? En güncel ve doğru kuş üzümü fiyatları nedir?

  • 2021 yılı Mart ayı itibariyle kuş üzümü fiyatları kilogram başına lokal semt pazarlarında 10 – 20 TL arasında farklılık göstermektedir.
  • 2021 yılı Mart ayı itibariyle kuş üzümü fiyatları kilogram başına market zincirlerinde 20 – 35 TL arasında farklılık göstermektedir.

 Kuş üzümü fiyatları ile alakalı dikkat etmeniz gereken hususlar ve en doğru kuş üzümü fiyatları yukarıda size belirtmiş olduğumuz gibidir. Siz de bu kuş üzümü fiyatları doğrultusunda dilediğiniz alternatiften kuş üzümü satın alabilirsiniz.

Kuş Üzümü Sağlığa Faydaları

1. Antiinflamatuar Etkilere Sahiptir

İltihap, kalp, karaciğer ve böbrek hastalıklarına neden olabilir. Ayrıca artrit, idrar yolu enfeksiyonları ( İYE ) ve nörodejeneratif bozukluklar ( Alzheimer hastalığı, demans , vb.) indükleyebilir. Diyetinize anti-enflamatuar bileşikler bakımından zengin yiyecekler dahil etmek, bu fenomenin şiddetini önleyebilir / azaltabilir.

Antosiyaninler, ağırlıklı olarak kuş üzümü içinde bulunan bir polifenol sınıfıdır. Siyah kuş üzümü özleri, bağışıklık sisteminizdeki proinflamatuar bileşenlerin aktivasyonunu baskılar.

Bu moleküller, makrofajlar gibi özelleşmiş hücreleri hedef alır. Bu, birkaç enflamatuar bozukluğun kötüleşmesini önler.

2. Mideyi Rahatlatır ve Sindirime Yardımcı Olur

Bu meyveler flavonoidlerde bol miktarda bulunur. Bu fitokimyasalların düz kas gevşemesine neden olduğu gösterilmiştir. Siyah frenk üzümü özleri, hayvan çalışmalarına göre GI kanalındaki kasılmaları gevşetebilir.

Çalışmalar, bu meyvelerin antispazmodik aktivitesini doğrulamaktadır. Suercetin , mirisetin  ve diğer flavonoidler inhibe spaz , mide ve bağırsaklar ile ilişkilidir. Ayrıca, siyah frenk üzümü yaprakları ishali tedavi etmek için halk hekimliğinde kullanılmıştır.

3. Böbrek Sağlığını Artırır       

Siyah frenk üzümlerinin antioksidan ve antienflamatuvar etkileri kronik böbrek rahatsızlıklarını önler. Boşaltım sisteminizi iltihaplanma ve enfeksiyonlardan korurlar. Ekstreler ayrıca böbrek taşı oluşumunu da engeller.

Ayrıca vücudunuzdan fazla sitrik asit ve oksalik asit atılımını da teşvik eder. Aksi takdirde, bu iki asit yığılmaya bırakıldığında böbrek taşı oluşturacak şekilde reaksiyona girebilir.

Yüz gram siyah kuş üzümü, yaklaşık 4.3 mg oksalat içerir. Bu, bu meyveleri böbrek rahatsızlığı ve mesane taşı olan kişiler için güvenli kılar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap