İlginizi Çekebilir
kaju fiyatları
  1. Ana Sayfa
  2. Kuruyemiş Fiyatları
  3. Karışık Kuruyemiş Fiyatları

Karışık Kuruyemiş Fiyatları

karışık kuru yemiş

Kuruyemişler, şeker hastalığı olan kişiler için bir dizi fayda sağlar. Araştırmalar, kuruyemişlerin tip 2 diyabet riskini bile azaltabileceğini göstermektedir .

Journal of the American College of Nutrition’da yayınlanan bir çalışmada , “fındık tüketiminin kardiyovasküler hastalık , tip 2 diyabet ve metabolik sendrom için seçilmiş risk faktörlerinin azalmış prevalansıyla ilişkili olduğu bulunmuştur. Bu sayfa, tip 2 diyabet hastaları için kuruyemişlerin çeşitli faydalarını araştırmaktadır.

Evet. Bazı kuruyemişlerin diğerlerinde olmayan faydaları vardır.

  • Badem, özellikle E vitamini olmak üzere birçok besin içerir.
  • Ceviz sağlıklı omega-3 yağ asitleri içerir
  • Kaju fıstığı bol miktarda magnezyum sunar
  • Badem, yer fıstığı ve antep fıstığı ‘kötü’ kolesterolü düşürür

Neredeyse tüm kuruyemişler diyabetli insanlar için iyi bir şeyler sunar. Ancak tuzlu kuruyemişlerden kaçınılmalıdır. Aşırı tuz tüketimi, sürekli olarak artan kalp hastalığı riskiyle bağlantılıdır. Şeker hastaları için kuru yemişlerin en belirgin özelliklerinden biri kolesterol düzeylerine olan etkileridir. Yüksek kolesterol seviyelerinden kaçınmak, diyabetli kişiler için çok önemlidir çünkü yüksek kan şekeri seviyelerine maruz kalmak , arterlerin daralması riskini artırır.

Badem, yer fıstığı ve antep fıstığı “kötü” kolesterolü çok etkili bir şekilde azaltır. “Kötü” kolesterol, küçük, yoğun düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) partiküllerini ifade eder ve bunların çoğu atardamarları tıkayabilir.

Peki sadece bir kuruyemiş yerine, kuruyemişleri toplu olarak satın alıp daha gelişmiş bir lezzet deneyimlemek istersek maddi olarak neyle karşılaşırız? Daha basiti, karışık kuruyemiş fiyatları nedir? En güncel ve doğru karışık kuruyemiş fiyatları nedir? Karışık kuruyemiş fiyatları neye göre belirlenir?

Güncel Karışık Kuruyemiş Fiyatları

Kuruyemişler sade olarak tüketmenin dışında popüler bir şekilde karışık olarak da tüketilmekteler. Siz de dilerseniz karışık bir kuruyemiş paketi alarak veya favori kuruyemişlerinizi karıştırarak karışık kuruyemiş lezzetini deneyimleyebilirsiniz. Peki,  karışık kuruyemiş fiyatları standart kuruyemiş fiyatlarından farklı mıdır? En güncel ve doğru karışık kuruyemiş fiyatları nedir? En kaliteli karışık kuruyemiş fiyatları nedir? 2021 Mart ayı karışık kuruyemiş fiyatları nasıl?

  • 2021 yılı Mart ayı itibariyle karışık kuruyemiş fiyatları kilogram başına lokal semt pazarlarında 10 – 20 TL arasında farklılık göstermektedir.
  • 2021 yılı Mart ayı itibariyle karışık kuruyemiş fiyatları kilogram başına market zincirlerinde 20 – 35 TL arasında farklılık göstermektedir.

Karışık Kuruyemiş Sağlığa Faydaları

Kalp Sağlığını Teşvik Edin

Kuruyemişler kalp sağlığına uygun doymamış yağlar ve antioksidanlar içerir ve düzenli olarak fındık yemek kalp sağlığını geliştirebilir. Düzenli olarak fındık tüketmenin hem erkekler hem de kadınlar için koroner kalp hastalığı riskini azaltabileceğine dair önemli kanıtlar var. Bu, insanların kuruyemişleri ne kadar düzenli yerse, koroner kalp hastalığı ve diğer bazı kardiyovasküler rahatsızlıklar için risklerinin o kadar düşük olduğu anlamına gelir.

Diyabet Riskini Azaltın

Kuruyemişler, diyabetin yönetimi ve önlenmesinde potansiyel faydalar göstermektedir. Diyabet hastaları için fındık yemek, özellikle kadınlar için yaygın yan etkileri ve komplikasyonları en aza indirmeye yardımcı olabilir. Aslında, 2019 yılında yapılan bir araştırma, halihazırda şeker hastalığı olan kişiler için fındık yemenin diğer kronik hastalıklara, özellikle de kalp hastalığına yakalanma riskini azalttığını buldu. Ek olarak, tüm kuruyemişler karbonhidrat bakımından doğal olarak düşüktür ve sağlıklı yağlar ve protein bakımından yüksektir, bu da onları karbonhidrat alımına dikkat eden insanlar için güvenli ve lezzetli bir atıştırmalık yapar.

Antioksidan Bakımından Yüksek

Kuruyemişler ayrıca, gıdalardaki hasarlı ve stresli hücreleri onarmaya yardımcı olan bileşikler olan antioksidanlarla doludur. Antioksidanlar, bir dizi hastalığı ve durumu da önler. Yaşa bağlı birçok hastalık kronik iltihaplanma ve strese bağlanabilir, bu nedenle doğal olarak antioksidanlar büyük bir fark yaratır. Antioksidanlar üzerine yapılan bir inceleme çalışması, fındık tüketen yaşlı yetişkinlerin kalp hastalığı ve diyabet ile birlikte kanser veya bilişsel bozukluklara yakalanma riskinin daha düşük olduğunu buldu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap