İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Balık ve Deniz Ürünleri Fiyatları
  3. Kılıç Balığı Fiyatları

Kılıç Balığı Fiyatları

kılıç-balığı

Kılıç balığı fiyatları günümüzde en çok araştırılan balık çeşitlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği üzere Türkiye’de yoğun bir balık tüketicisi bulunmaktadır. Bu balıkların arasında olan ve sık, sık tercih edilen Kılıç balığı ise oldukça fazla tüketilmektedir. Türkiye mutfağına da oldukça uygun bir lezzet olan Kılıç balığı birçok menüye eşlik edebilmektedir. Kılıç balığının bu kadar fazla tüketilmesinden kaynaklı birçok insan ‘’Kılıç balığı fiyatları’’ araştırması yaparak, alışveriş esnasında herhangi bir sürprizle karşılaşmak istemiyor.

Güncel Kılıç Balığı Fiyatları

Kılıç balığı fiyatları bilindiği üzere dönem, dönem farklı fiyatlar üzerinden satışa sunulabilmektedir. Bazı dönemlerde oldukça uygun satılırken, bazı dönemlerde de oldukça yüksek fiyatlar üzerinden satılmaktadır. Bu fiyat farklığının birçok sebebi bulunmaktadır.

Kılıç Balığı Özellikleri Nelerdir?

Kılıç balığı fiyatları kadar özelliklerinin de merak edildiğini söyleyebiliriz. İlk olarak Kılıç balığı birçok balıktan daha lezzetli bir yapıya sahiptir. Et noktasında da oldukça dolu, dolu olduğu bilinir. Bilindiği üzere Kılıç balığı diğer balıklara göre daha farklı görünüşe sahiptir. Bu balıkların uzun kılıçlarını avlarını daha iyi bulabilmek ve yönünün oluşturabilmek için kullanmaktadırlar. Denizin tabanını kazıp, avlarına ulaşabilmektedirler.

Ilıman denizlerde de yaşamlarını sürdürebilen Kılıç balığı Türkiye’de yoğunluklu olarak Ege ve Akdeniz bölgesinde bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Karadeniz ve Marmara’da da bulunduğu bilinmektedir. Dünyada ise Pasifik ve Hint okyanusu etrafında da bulunmaktadır. Kılıç balıklarını diğer balıklardan ayıran önemli bir özellik ise yalnız dolaşmalarıdır. Herhangi bir sürüyle dolaşmamaktadırlar.

 Bu güze balıklar ortalama olarak 200 ila 600 metre derinliklerde yaşamaktadırlar. Bundan kaynaklı zor avlanan balıklar arasında yer alabilmektedirler. Boyları ortalama olarak 3 ila 4 metre arasındadır. 5 metre boyutunda Kılıç balığı da avlanmıştır. Ortalama ağırlıkları 150 kilograma kadar erişebilmektedir. Adını da aldıkları kılıçları dönem, dönem farklı renklere sahip olabilmektedirler. Kılıç balıklarının gödeşi mavi ve yeşil ile sentezleyerek kamufule olabilmektedirler. Bu yüzden oldukça önemli bir özellikleri olarak görülmektedir.

Uygun Fiyatlı Kılıç Balığı Nereden Alınır?

Kılıç balığı fiyatları günümüzde farklık göstermesinden kaynaklı birçok kişi en uygun fiyatlar üzerinden balığı temin etmektedir. Kılıç balığı fiyatı yüksek olmasının en temel sebebi oldukça özel bir balık olmaları, nadir avlanabilmeleri ve her yerde bulunmamalarından kaynaklıdır. Elbette biraz daha dolaylı yollardan etkilenecek detaylardan kaynaklı fiyatları üzerinden değişiklerin olması mümkündür.

Kılıç balığını uygun bir fiyat üzerinden satın almak istiyorsanız, almanız gereken tek yer balık pazarlarıdır. Günümüzde birçok kişi balık pazarına gitmeyerek marketlerden balık almaktadırlar. Oysa ki markette satılan Kılıç balığı fiyatları, balık pazarında satılan Kılıç balığı fiyatıyla oldukça farklıdır. Elbette ki marketlerde satılan Kılıç balığı fiyatı çok daha yüksektir. Çünkü o balık reyona gelene kadar birçok işlemden, birçok elden ve birçok maliyetten geçmektedir. Markette bunu karşılamak için ekstra fiyat üzerine ekleyecektir.

Balık pazarlarından satın alınan Kılıç balık fiyatları hem uygun olacaktır hem de daha lezzetli olacaktır. Marketlerde satılan Kılıç balıkları dondurulmuş ve dış etkenlere maruz kalmasından kaynaklı doğal lezzetini kaybeder. Fakat balık pazarında satılan balıklar direk denizden çıkmıştır. Bundan kaynaklı rahatlıkla balık pazarındaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Marketlerde satın alınan balıklarda ise hem fiyat noktasında hem de lezzet noktasında sizleri tatmin etmeme ihtimalinin de olduğunu unutmamanız sizlerin faydasına olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap