İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Balık ve Deniz Ürünleri Fiyatları
  3. Fener Balığı Fiyatları

Fener Balığı Fiyatları

fener

Balık, Türkiye’de en çok tüketilen ürünlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kendilerine has lezzetleri olmalarının yanı sıra Türkiye mutfağıyla iç içedir. Bundan kaynaklı balıklar günümüzde sıklıkla tüketilmektedir. Balık çeşitlerinin geniş olması geniş seçenek sunarken, Fener balığı gibi eşsiz bir lezzeti sunmaktadır. Bu denli yüksek tüketilen balıkların fiyatları da oldukça merak edilmektedir. Bundan kaynaklı birçok kişi Fener balığı fiyatları araştırmaları yaparak, alışveriş esnasında sürprizle karşılamak istememektedir.

Fener Balığının Faydaları

Fener balığı fiyatları merak edildiği kadar Fener balığının faydaları da oldukça merak edilmektedir. Bu lezzetli balık eşsiz faydaları insanlarla buluşturmaktadır. Her noktada faydasının olmasının yanı sıra fiyatlarıyla da cep yakmamaktadır. Fener balığının faydalarını şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Bünyesinde barındırdığı özlerle insan sağlığının dengesini korur
  • Omega3 yağ asitleri kötü kolesterolün önüne hızlıca bir şekilde geçer
  • Kalp sağlığını koruyan minerallere ve vitaminlere sahiptir.
  • Diyabet riskini seyreltecek bir güce sahiptir.
  • A vitaminin yoğunlukla olarak bulunmasından kaynaklı göz sağlığını güçlendirir.
  • Beyni diri ve güçlü tutan vitaminlere sahiptir.

Görüldüğü üzere Fener balığı her alanda eşsiz avantajlar sağlamaktadır. Fener balığı fiyatları genel olarak ortalamanın biraz üzerinde olsa da sağladığı eşsiz faydalardan kaynaklı fiyatı pek göze batmaz. Ayrıca balığın çirkin olması, lezzetinin kötü olacağı anlamına da gelmemektedir. Birçok eşsiz lezzeti tüketicisinin huzuruna sunar.

En Uygun Fiyatlı Fener Balığı

Fener balığı fiyatları günümüzde farklılık gösterebilmektedir. Bu fiyat farklığının birçok gerekçesi olmaktadır. En uygun fiyatlı fener balıklarını temin edebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Keza balığı temin ettiğiniz yer balık fiyatını doğrudan etkileyebilmektedir. Bu yüzden sizlere önereceğimiz alanlardan alışveriş yaparak Fener balığı fiyatı için en uygun ücreti ödersiniz.

Fener balığını uygun fiyatlardan almak istiyorsanız, ilk olarak balık pazarlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Bilindiği üzere balık pazarları denizden çıkıldıktan sonra 2. Duraktırlar. Aracı ve komisyoncu az veya hiç olmadığı için Fener balığı fiyatı da minimum derecede etkilenmektedir. Keza balık pazarlarında satılan balıklar eşsiz bir lezzete ve tazeliğe sahiptir.

Güncel Fener Balığı Fiyatları

Fener balığını uygun fiyatla satın almak istiyorsanız ilk olarak marketlerden uzak durmanız gerekmektedir. Marketlerde satılan balıkların fiyatları oldukça yüksektir. Bunun sebebi ise balıklar reyona kadar gelirken arada birçok komisyoncunun, aracının olmasından kaynaklıdır. Keza marketlerde satılan balıkların dondurulmuştur ve lezzetini birçok noktadan kaybetmiştir. Ayrıca fiyatları da balık pazarlarına nazaran çok daha yüksektir. Bu yüzden Fener balığı fiyatı için en uygun ücreti ödemek için balık pazarını tercih etmenizde fayda olacaktır.

Fener Balığının Özellikleri

Fener balığının özellikleri dendiğinde akla ilk gelen görünüşüdür. Fener balığı görünüş olarak oldukça çirkin bir yapıya sahiptir. Fakat buna rağmen lezzetinin üstünde balık sayısı oldukça azdır. Vücudu çok yassı olmasının yanı sıra büyük bir kafa yapısına sahiptir. Bu balığın ağzı da oldukça büyüktür. Sırtında iki yüzgeci ve dikenleri bulunmaktadır. Bu dikenlerin her biri farklı boy yapılarına sahiptir.

Fener balıkları ortalama olarak 300 ila 350 metre arasındaki derinliklerde yaşamaktadırlar. Yani avlanması oldukça zor bir balıktır. Bu özelliğinden kaynaklı olarak Fener balığı fiyatları yüksek ücretlendirmeye sahip olmaktadır. Çünkü balık nadir bulunuyor.

Fener balığı pişirilmesinin ardından dahi beyaz ve sağlam kalabilmektedir. Ortalama olarak 45 ila 70 santim arasında boylara sahiptirler. Fakat 150 santime kadar tutulmuş Fener balığı vardır. Mart ve Ağustos ayı arasında üremektedirler. Bu mevsimler dışında av yapılabilmektedir. Fener balığının en ilginç yanı bazı türlerinin dişi bulamamaları durumunda kendi fizyolojilerini dişiye dönüştürmesidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum Yap

Yorum Yap